O pohár města Klatov 2004

15.07.2004 08:00 | O pohár města Klatov

Jak je již několikaletou tradicí, vyrazili jsme v prvním červencovém týdnu na šachový turnaj do Klatov. Tento rok bylo ve strartovní listině turnaje více zástupců 1.Novoborského ŠK. Svůj první turnaj přijeli absolvovat Jan Kliment a...

Jak je již několikaletou tradicí, vyrazili jsme v prvním červencovém týdnu na šachový turnaj do Klatov. Tento rok bylo ve strartovní listině turnaje více zástupců 1.Novoborského ŠK. Svůj první turnaj přijeli absolvovat Jan Kliment a Vladislav Mareček. Jako čtvrtý borák nás doplnil již ostřílený pan Koudelka. Společně s Václavem Lexou (TJ Sokol Vršovice) jsme vyrazili v sobotu brzy ráno z Prahy.
Dorazili jsme kolem desáté. Nezbytná prezentace a rychle se ubytovat na blízském internátu střední integrované školy. Náročnost ubytování spočívá hlavně v nedostatku času, vždyť již v 15.30 hod nás již čeká první partie. Takže rychle povléknout, postavit na kávu a zajistit na pokoji šachový stolek, kde se bude celý týden odehrávat vše podstatné. Šachový turnaj již tradičně otevírá v 15.00 hod krátký projev starosty města. Poté ředitel turnaje pohovoří o organizačních věcech a může se zasednout za šachovnice. Turnaj se hraje tempem 2hod/40tahů+hodina do konce, 9 kol švýcarským systémem. Je zpestřen i doprovodnými akcemi, jako bleskový turnaj, turnaj v rapid šachu, kterého se zúčastnil jako jedinný Honza Kliment. Nevedl si vůbec špatně. Ve středu se pořádají vepřové hody. Těch jsme se zúčastnili všichni. A jak vypadal náš šachový den? Ranní nákup čerstvých rohlíku obstarával ten, kdo předchozí kolo prohrál. Kolem půl desáté jsme na rozcvičku řešili diagramy, poté pár blicek a nezbytná příprava na odpoledního soupeře. V přípravě velice pomáhá po každém kole vycházející partiový buletin, kde lze zjistit jaké zahájení má soupeř v oblibě. Následuje lehký obídek, poté káva a klid na lůžku. V 15.00 hod nástup na partii. Zhruba kolem osmé až deváté je hotovo a přichází na řadu analýza sehranných pratií, buď na pokoji, nebo v hospůdce. Jelikož nás letos bylo pět, zabrala nám analýza většinou celý večer. Kolem jedné po půl noci následoval vytoužený spánek. Co na závěr. Turnaj mohu bez váhání doporučit. Kompletní výsledky naleznete na šachových stránkách Sokolu Klatovy.
0x 8834x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat