České jedničky v Klatovech

04.07.2007 08:00 | O pohár města Klatov

Začátkem prázdnin ve dnech 30.6. – 8.7. se koná tradiční turnaj o pohár města Klatovy. Letošního již 15. ročníku se účastní 184 hráčů ve dvou turnajích. V turnaji A (FIDE) vede po čtyřech kolech Jan Havlík (2261) z M...

Začátkem prázdnin ve dnech 30.6. – 8.7. se koná tradiční turnaj o pohár města Klatovy. Letošního již 15. ročníku se účastní 184 hráčů ve dvou turnajích. V turnaji A (FIDE) vede po čtyřech kolech Jan Havlík (2261) z Mahrly Praha. Nasazený hráč číslo jedna IM Petr Neumann ve čtvrtém kole remizoval s Jaroslavem Voříškem z pražské Bohemky a nachází se tak v peletonu šesti tříapůlbodových hráčů.


Ve skupině B, kde startuje 82 hráčů, vede po čtyřech kolech se 100% ziskem Tomáš Válek ze Sokola Tábor a Zdeněk Zuna z DDM Praha 6. Zde startuje i novoborský Miloš Koudelka, který se netají s tím, že letos chce napravit neúspěšný dojem z předchozích let a umístit se v první 15.


(hrací sál)

V letošním roce zpestřují pořadatelé jeho průběh simultánkou české ženské a mužské jedničky velmistryně Jany Jackové a velmistra Davida Navary, kteří sehrají zápas s 20 hráči. Davida Navaru poté čeká ještě simultánka se šestičlenným družstvem domácích juniorů, kteří v letošním ročníku dorostenecké extraligy získali zlaté medaile.

Kulturní dům Družba 5.června 2007
08.30hod - zahájení starostou města Mgr. Rudolfem Salvetrem
08.40hod - zahájení obou simultánek
11.00hod - simultánka Davida Navary s časovou kontrolou proti vítězi Extraligy dorostu, týmu Šachklubu Sokola Klatovy
14.00hod - tisková konference a beseda za účasti veřejnosti

Turnaj hraný v tomto malebném západočeském městě je u našich hráčů velmi oblíbený podnik a v letošním roce se ho účastní již po šesté. Kromě konání vlastního turnaje podnikají naši borci výlety do okolí, které jim učarovalo krajinou, památkami a zvláštním klidem zdejší krajiny. Samotné město Klatovy je neustále renovováno a jeho náměstí a historická část města je velmi pěkná. Lze zde podnikat pěší, cyklo i autoturistické výlety.


(rozhledna Svatobor)

Doporučujeme Plánicko a Chudenicko s jejich památkami a zajímavostmi a navštívit zdejší rozhledny, které si naši hráči oblíbili zejména. Letos již stačili navštívit kamennou rozhlednu Svatobor stojící na stejnojmenném kopci nedaleko Sušice. Jediné slunné dopoledne nám umožnilo absolvovat tento výlet a prohlédnout si velkou část Šumavy z rozhledny postavené v roce1934. Pěkný výhled do krajiny posezení v přilehlé turistické chatě nám dal na chvíli zapomenout na poněkud těžkopádnější rozjezd v letošním turnaji.
(radnice v Sušici)

průběžné výsledky naleznete zde:
FIDE turnaj A
turnaj B
0x 4493x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat