Novoborský měsíčník 01/2005

03.01.2005 08:00 | Turnaje

Skončila podzimní část šachových soutěží. Všechna naše družstva si v pěti odehraných kolech vedla nanejvýš dobře. Jedinou bodovou ztrátu zaznamenalo novoborské „béčko“, které v krajském přeboru smolně prohrálo místní de...

Skončila podzimní část šachových soutěží. Všechna naše družstva si v pěti odehraných kolech vedla nanejvýš dobře. Jedinou bodovou ztrátu zaznamenalo novoborské „béčko“, které v krajském přeboru smolně prohrálo místní derby s Českou Lípou „A“.
Však nejvíce sledovaným týmem je pochopitelně 1. Novoborský ŠK „A“, který hájí barvy Nového Boru v 2.
lize. Zdařilo se hned první kolo, ve kterém nás hostil Spartak Ústí nad Labem. Naše drtivé vítězství 7:1 zjevně stmelilo mužstvo hned na začátku sezóny.
Ve druhém kole se na domácí půdě zrodila výhra se stejným skórem 7:1 nad Spolanou Neratovice. V dalších dvou kolech jsme si dohromady připsali těžce vybojované čtyři body za vítězství s Marty Baník Most a s mužstvem TJ Pankrác Praha. Ve čtvrtém kole však zaváhal asi největší favorit na postup do 1. ligy tým ČSOB Litoměřice, když pouze remizoval 4:4 s Marty Baník Most. Vyhoupli jsme se tak do čela tabulky 2. ligy.
Své si odehrály i další dva novoborské týmy. 1. Novoborský ŠK „B“ je v Krajském přeboru po pěti kolech na druhém místě za Deskem Liberec „A“. Nutno podotknout, že Desko Liberec vede před námi tabulku pouze na skóre.
Již tradičně se daří našemu týmu v Regionálním přeboru, tuto sezónu pod názvem 1. Novoborský ŠK „C“. Po čtyřech kolech s přehledem vede tabulku před Varnsdorfem a Krásnou Lípou.
Cíl všech našich družstev je celkové prvenství, které zaručuje postup do vyšší soutěže. Zda se to podaří budeme vědět zhruba koncem dubna, kdy soutěže končí.
0x 8830x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat