Norma pro Doležala!

17.01.2007 08:00 | Turnaje

Zítra proběhnou v Praze poslední kola obou hlavních turnajů – Jihlavanka a Fritz Open. V hlavním turnaji je v samostatném vedení se 7 body bulharský IM Nikolai Ninov, který dnes porazil černými Petra Zváru z Bohemians Praha a zítra má...

Zítra proběhnou v Praze poslední kola obou hlavních turnajů – Jihlavanka a Fritz Open. V hlavním turnaji je v samostatném vedení se 7 body bulharský IM Nikolai Ninov, který dnes porazil černými Petra Zváru z Bohemians Praha a zítra má bílé na GM Maníka (6 bodů). V případě jejich remízy může Ninovův triumf ohrozit především Radoslav Doležal (6,5b), protože ztrácí na pomocném hodnocení pouhý bod.
V posledním kole má navíc bílé – jeho nesnadným soupeřem ale bude GM Meijers, který získal i přes prohru s vedoucím Ninovem rovněž 6,5 bodu. Ze skupiny šestibodových má největší šance na dobré umístění GM Eduard Meduna, který má lepší pomocné hodnocení než o půl bodu lepší Meijers. Pokud jsem nic nepřehlédl (podmínky jsou poněkud složitější), můžu již teď poblahopřát Radoslavu Doležalovi k zisku normy mezinárodního mistra (IM)!

Pro novoborské barvy byl dnešní den úspěšný – GM Vokáč se výhrou černými nad Schulou dostal na 6 bodů, IM Klíma porazil Bartoše a má 5,5. Oba ale podle performance zaostávají zhruba o 100 bodů za svým ratingem. Remízu dnes po špatném zahájení zachraňoval Martin Vaculík a v 60. tahu se mu to i podařilo. Má tedy 5 bodů a ztrátu v performanci cca 50 bodů…za to je ale při 2 výhrách a 6 remízách bez prohry.

V B turnaji má se 7 body našláplo Tomáš Lampíř z Náměšti nad Oslavou. V případě výhry by si tak dal krásný dárek k nadcházejícím 20. narozeninám. Na paty mu šlapou Filip Lacina ze Sokolu Vyšehrad s 6,5 body (zítra hrají spolu) a Milan Šnorek z Řemdihu Strmilov s Němci Jeutem a Ziabarim s 6 body.
0x 1454x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat