New Delhi 2007

18.01.2007 08:00 | Turnaje

V článku o pakistánském přeborníkovi jsme Vám slíbili, že budeme sledovat jeho osudy i na 5. Parsvnath International Open v New Delhi. Z turnaje je již ukrojeno pět kol. Hraje 334 šachistů, z toho 14 velmistrů....

V článku o pakistánském přeborníkovi jsme Vám slíbili, že budeme sledovat jeho osudy i na 5. Parsvnath International Open v New Delhi. Z turnaje je již ukrojeno pět kol. Hraje 334 šachistů, z toho 14 velmistrů.

Do samostatného vedení se dostal GM Dibyendu Barua (2467) z Indie, který je zároveň prezidentem Indické asociace šachistů, který dokázal jako jediný z osmi stoprocentních hráčů po 4. kole, naplno zabodovat. Půlbodovou ztrátu zatím vykazují Indové IM Abhijeet Gupta, GM Abhijit Kunte (2532), IM S. Arun Prasad, GM Deepan Chakkravarthy (2504), G. Rohit (2392), GM Pravin Thipsay (2485), IM S. Kidambi, Uzbekistánci GM Shukhrat Safin a GM Saidali Iuldachev, GM Ziaur Rehman (2541) z Bangladéše, ale i GM Yuri Drozdovskij (2562) z Ukrajiny a první nasazený, GM Alexey Dreev (2658) z Ruska. Wasim zatím nic moc – má 50%, tedy 2,5 bodu.

Zajímavou se může jevit i účast IM D. P. Singha. Singh je podezírán z využívání nápovědy. Jistě si vzpomenete na nedávný desetiletý distanc Umakanta Sharmy, který pomocí mobilu a blootooth technologie schované pod čepicí obehrával s pomocí "přítele na počítači" nejlepší indické hráče. Na rozdíl od něj, nebyl ale Singh dopaden a kvalifikoval se svými výkony dokonce na olympiádu do Turína. Řada indicií dokládajících oprávněnost podezření se však objevila v článku na chessbase. Nemám čas to překládat, ale je to v podstatě jasný (při zachování presumce neviny, samozřejmě:-)). Myslím, že stačí když řeknu, že na prosincovém 44. mistrovství Indie se pořadatelům zdálo podivné chování jednoho z návštěvníků. Zjistilo se, že jde o bratra „odsouzeného“ Sharmy a že se Singhem sdílí hotelový pokoj…Singh má zatím 3,5 bodu.

K dispozici je i on-line ze 17 nejlepších stolů.

0x 1266x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat