Náchod Open 2006

02.07.2006 08:00 | Turnaje

Se začátkem letních prázdnin začal v Náchodě Maspork Niki Open, mezinárodní šachový turnaj, kterého se účastní 72 hráčů ze 4 evropských států (ČR, SR, Itálie a Rusko). Hrají zde také 3 titulovaní hráči – GM Leon Vološin,...

Se začátkem letních prázdnin začal v Náchodě Maspork Niki Open, mezinárodní šachový turnaj, kterého se účastní 72 hráčů ze 4 evropských států (ČR, SR, Itálie a Rusko). Hrají zde také 3 titulovaní hráči – GM Leon Vološin, GM Jiří Lechtýnský (vítěz turnaje z roku 2003) a čerstvý IM Tomáš Kulhánek. Poslední dva jmenovaní hráli v uplynulé sezoně za Nový Bor a budou na soupiskách i v následující sezoně.
Právě tito 3 nejvýše nasazení hráči patří k největším favoritům na zisk nejvyššího podílu z cenové dotace turnaje, která činí 42.000 Kč. Na programu není žádné dvojkolo, každé kolo začíná od 15 hodin s výjimkou kola posledního, které začíná již ráno.

1. kolo
V úvodním kole se žádné větší překvapení nekonalo, první ztrátu zaznamenal až 10. nasazený Jan Mojžíš, který prohrál se soupeřem s více než o 300 bodů nižším ratingem. Díky velkému počtu účastníků je i los 2. kola značně nevyrovnaný a můžeme tedy očekávat podobně jednoznačné výsledky jako v kole prvním.

Podrobnější informace můžete nalézt na oficiálních stránkách turnaje.
0x 2009x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat