MS zakončujeme s Polskem

29.05.2007 08:00 | Turnaje

Poslední kolo čeká dnes od 7:00 nejlepší ženské reprezentace světa. O medailích je již téměř rozhodnuto – nejzajímavější bude až souboj o bronz. Skončí naše družstvo předposlední nebo zakončí turnaj velkolepě? Vče...

Poslední kolo čeká dnes od 7:00 nejlepší ženské reprezentace světa. O medailích je již téměř rozhodnuto – nejzajímavější bude až souboj o bronz. Skončí naše družstvo předposlední nebo zakončí turnaj velkolepě?

Včerejší zápas příliš velkolepý nebyl. Jana Jacková se proti Taťaně Kosincevové bránila španělskou hrou. V 17. tahu ale přehlédla taktický trik díky pomoci obávaného španělského střelce a ztratila kvalitu a pěšce. Zřejmě kvůli nestejným střelcům to ale Jana zkoušela dál a chvíli
to i vypadalo na jakous-takous protihru. Kosicevová měla ale partii pod kontrolou a ukončila ji dalším pěkným taktickým úderem získávajícím figuru.

Olga Sikorová využila bílé figury k postavení pevné pozice italské hry s d3, se kterou nehnula ani N. Kosincevová. Cenný půlbodík!

Petra Blažková se bránila proti Korbut francouzskou obranou a došlo k oboustranně těžkému boji. Černá sice rošádu zvládla, brzy se ale byla nucena králem vrátit na e8. I bílá měla problém s rošádou, vyřešila ho nakonec převodem přes f2 na g3. Tam podle doprovodu výpravy IM Šimáčka propásla v časové tísni zajímavou možnost, a nakonec byla se svým útokem pomalejší.

Na rozdíl od Sikorové šla Katka Němcová bílými do boje. Hrál se Svešnikov a vznikla přibližně vyrovnaná koncovka věží a nestejných střelců. V ní ale Kovalevskaja dokazovala papírové předpoklady a postupně utahovala šrouby. Závěrečný matový útok s minimem materiálu nepostrádal své kouzlo. Prohráváme tedy zaslouženě s Ruskami 0,5-3,5.

Bodové zisky našich hráček po 8.kole:
Jacková 2,5
Sikorová 1,5
Blažková 2,5
Němcová 4


Nejrychlejší zápas šampionátu měly podle očekávání na svědomí Číňanky, které zdolaly Botswanu 4:0 již za 2 hodiny. Jednobodový náskok na 2. místě si podržely proti našim Rusky, takže napínavý byl především duel Gruzie s Ukrajinou, týmů dělících bronzovou příčku. Gaponěnko a Vasilevič překlopily vítězství 3:1 na ukrajinskou stranu. Ukrajinky nesmějí zítra zaváhat s Vietnamkami.

Našimi soupeřkami jsou dnes Polky (na snímku Marta Przezdziecka) a děvčata se chtějí pokusit o vítězství. To by nás mohlo posunout v tabulce před Arménii, která se utká se silnou Gruzií. Arménie zůstává na 4 bodech, když jí včera poměrem 3:1 porazily právě naše sousedky z Polska. On-line posledního kola začíná už v 7:00.

Pořadí po 8.kole:
1. Čína 15b. (28/32)
2. Rusko 13.b. (20)
3. Ukrajina 12b. (20)
4. Gruzie 10b. (18)
5. Vietnam 8b. (17)
6. Německo 8b. (16,5)
7. Polsko 7b. (16)
8. Arménie 4b. (15)
9. Česká republika 3b. (10,5)
10. Botswana 0b. (0)


Oficiální stránky turnaje.

Sponzor výpravy:
0x 742x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat