MS družstev žen - 5. kolo

24.05.2007 08:00 | Turnaje

Naše ženy bojují na MS v Jekatěrinburgu především díky finanční podpoře Třineckých železáren a.s. Za všechny fanoušky děkujeme, že náš tým dostal tuto šanci! Pravda, zatím se moc nedaří. Jak píše doprovodný trenér...

Naše ženy bojují na MS v Jekatěrinburgu především díky finanční podpoře Třineckých železáren a.s. Za všechny fanoušky děkujeme, že náš tým dostal tuto šanci!

Pravda, zatím se moc nedaří. Jak píše doprovodný trenér, IM Pavel Šimáček, v příspěvku ke včerejšímu článku, partie s Vietnamkami se otočily v náš neprospěch jak nejhůř to šlo. A zprvu to opravdu nevypadalo tak špatně…

Jana Jacková m
ěla černé s Le Kieu (2298). Ve hře 4 jezdců se brzo hrálo proti oběma králům, ohroženější byl ale spíše ten černý. Jana ale zvládla všechny nástrahy a byla z toho plochá koncovka – remíza.

Olga Sikorová to proti francouzské Le Thanh Tu (2306), zkusila podobně jako včera, jen s tím rozdílem, že tentokrát dala za otravného jezdce druhého střelce (11. Sxf5). Plán se skokem jezdce na d6 spojený s obětí pěšce se ale neukázal jako nejefektivnější, takže koncovka nestejných střelců s pěšcem méně vypadala jako ideální východisko z nouze. Vietnamka ovšem sehrála koncovku znamenitě a dlouhým pochodem krále partii rozhodla ve svůj prospěch.

Hodně nadějí jsme vkládali do pozice Petry Blažkové, která v holandské získala brzy slibně vypadající útok na krále. Jenže útok se rozplynul a o slabého pěšce d6, kterého měla v koncovce více, brzy přišla.

Slušně vypadala i pozice Katky Němcové. Ta čelila Aljechinově obraně Pham Le a vedla si dlouho poměrně dobře. S blížící se časovou kontrolou však Katka ztratila nit a byla z toho nakonec jen jezdcovka s pěšcem míň, ve které už Vietnamka nezaváhala.

Dnes nás čeká největší outsider turnaje – Botswana. Snad to tedy konečně vyjde a výhra děvčatům pomůže. Při on-line přenosu držte od 11:00 palečky!

Více informací, fotografií a zajímavostí vyzvíte z oficiálních stránek.

0x 447x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat