MS družstev žen

22.05.2007 08:00 | Turnaje

Laserová show a vystoupení akrobatů zahájily v Jekatěrinburku na Urale premiérové mistrovství světa ženských týmů. Mezi 10 týmy nechybí ani naše reprezentantky, tak držme palce! Mistrovství by se mělo konat každé 4 roky a ro...

Laserová show a vystoupení akrobatů zahájily v Jekatěrinburku na Urale premiérové mistrovství světa ženských týmů. Mezi 10 týmy nechybí ani naše reprezentantky, tak držme palce!

Mistrovství by se mělo konat každé 4 roky a rozhodující pro účast je především olympiáda, kde naše děvčata letos vybojovala senzační 10. místo. Účast si podle kuloárních informací musejí hradit sami (noc v hotelu Palace stojí 120USD), takže velký dík patří sponzorovi, kterým by podle mě mohly být Třinecké železárny a. s. (ty už děvčata sponzorovaly na olympiádě). Jako jediný tým se
stává naše soupiska pouze ze 4 hráček bez náhradnice, doprovodu se zhostil IM Pavel Šimáček, který by se nám měl z Ruska také ozvat. Hraje se tempem 90 minut na 40 tahů a 30 minut do konce s přídavkem 30s od 1. tahu. Nerozhoduje skóre (olympijský systém), nýbrž zápasové body.

Kvůli tomu jsou naše ženy po 2 kolech zatím stále bez bodu. Přitom v 1. kole daly zabrat favorizovaným Gruzínkám, když vyhrála Kateřina Němcová a remizovala Petra Blažková. Ve 2. kole pak podlehly Ukrajině 1 – 3, remizovaly Jacková a Němcová (bod Petry Blažkové uvedený ve výsledcích on-linu se, bohužel, ukázal být pouze chybou).

Turnaj to nebude vůbec jednoduchý, účastní se 4 postsovětské země – Rusko, Ukrajina, Gruzie a Arménie, silné jsou i Číňanky, Polky a Němky. Vietnamky včera porazily Arménii 2,5 – 1,5 a tak jediným slabým soupeřem je Botswana, která jako zástupce afrického kontinentu dodává události na světovosti. Její skóre ale prozatím činí 0:8.

Každý den můžete sledovat on-line přenos, který je na programu od 15:00 místního času (až se dopočítám, v kolik našeho dám vědět:-)). Dnes nás čeká Arménie. Volný den je naplánován na 25. května, poslední kolo se hraje 29. 5. od 11:00.

Vedou zatím Číňanky (včera si pohrály s Ruskami 4:0!) před Polkami, Gruzií a Ukrajinou, ostatní týmy už zaznamenaly ztráty. Naše děvčata jsou bez bodu a dělí s Arménkami 7. – 8. místo, 9. místo patří Němkám, poslední je Botswana.

Více informací, fotografií a zajímavostí vyzvíte z oficiálních stránek.
0x 935x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat