Mezinárodní Mistrovství Slovenska mužů a žen 2006

21.06.2006 08:00 | Turnaje

V sobotu 8.7. vypukne naplno v Bánské Štiavnici 2.ročník festivalu "ANIMATUS LUSUS". Na pořadu bude uzavřený velmistrovský turnaj, mezinárodní open "A" a mezinárodní open "B". Velmistrovského turnaje se zúčastní jako nasazená jednič...

V sobotu 8.7. vypukne naplno v Bánské Štiavnici 2.ročník festivalu "ANIMATUS LUSUS". Na pořadu bude uzavřený velmistrovský turnaj, mezinárodní open "A" a mezinárodní open "B". Velmistrovského turnaje se zúčastní jako nasazená jednička GM Štohl Igor, dále IM Petrík Tomáš, GM Mrva Martin, GM Likavský Tomáš a další.
I tento rok budete mít možnost na náměstí sledovat šachovou partii na obří šachovnici se živými figurkami.
Zápas odehrají GM Sergej Movsesian a GM David Navara naslepo se zavázanýma očima. V tomto směru se jedná o světovou raritu. Loni "živá" partie mezi GM Igorem Štohlem a GM Sergejem Movsesianem skončila remízou. O šachovém králi Bánské Štiavnice pro rok 2005 tak musela rozhodnout až dodatečná blesková partie (hraná již s klasickými figurami), v níž byl šťastnější Sergej Movsesian.
Kromě velké živé šachové partie jsou pro návštěvníky připravené i simultánky. Zájemci si budou moci zahrát s mezinárodními šachovými velmistry Sergejem Movsesianem a Davidem Navarou přímo na náměstí, pod tlakem očí návštěvníků.
Rovnocennou součástí festivalu bude při šachu i představení dobových šermířských a loveckých umění. Páni Filiač a Šlauka se svými přáteli připravili v prostoru Základní umělecké školy celodenní střeleckou školu. Na Náměstí sv. Trojice bude pozváno okolo stovky řemeslníků, kteří mají vytvořit atmosféru dobového trhu se zřetelem na zbrojnictví a kovářství.
Turnaje budou probíhat celý týden od 8.7.-16.7.06, přičemž výše uvedené akce jsou naplánovány na sobotu 15.7.

V průběhu turnaje Vám bude přinášet čerstvé zprávy a výsledky.

oficiální stránky
0x 1434x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat