Memoriál MUDr. Josefa Beránka

16.05.2005 08:00 | Turnaje

V sobotu 14.05.2005 se konal v DDM Smatanka Nový Bor již třetí ročník šachového turnaje mládeže "Memoriál MUDr. Josefa Beránka". Tentokrát jsem zaznamenali zatím největší účast, celkem 22 malých šachistů.Turnaj jsme zahájili v 9...

Turnaj jsme zahájili v 9,00hod. Hrálo se 2x20min/partii, sedm kol švýcarským systémem.
Velkými adepty na vítězství byli Tomáš Buchcar z Krásné Lípy a Jan Oreský, hrající za Desko Liberec.
Když první tři kola zvládli bezproblémově, ve čtvrtém na sebe narazili. Partie skončila remízou, a tak bylo pořád nejasné, kdo se v turnaji ujme vedení.
Tomáš Buchcar zaváhal hned v následujícím kole, kde ho přehrál bílými výborně hrající Buchar Jiří.
V šestém kole sehráli rozhodující partii turnaje Jan Oreský a Buchar Jiří. V pěné napínavé partii nakonec zvítězil Honza Oreský a nic už mu nebránilo k vítězství v turnaji se ztrátou pouhého 1/2 bodu. V konečné listině druhé místo nakonec obsadil Jiří Buchar, třetí byl Buchcar Tomáš. Z novoboráků obsadil pěkné celkové 5.místo Ondřej Beneš. V kategorii 1992-93 se umístil na druhém místě, třetí byl Oldřich Mahdal.