ME 2007 - Vítězem nasazená jednička GM Dmitry Jakovenko

15.04.2007 08:00 | Turnaje

Dlouhou dobu držel vedoucí pozici GM Andrej Volokitin. V posledním kole však narazil na nasezenou jedničku turnaje GM Jakovenka a černými mu nedokázal vzdorovat. Jakovenka tato výhra v posledním kole vynesla na první příčku se zi...

Dlouhou dobu držel vedoucí pozici GM Andrej Volokitin. V posledním kole však narazil na nasezenou jedničku turnaje GM Jakovenka a černými mu nedokázal vzdorovat. Jakovenka tato výhra v posledním kole vynesla na první příčku se ziskem 8.0/11. Na druhém místě skončil GM Emil Sutovsky, bronz bere GM Pavasovič.


Osmibodovou hranici v turnaji dosáhlo nakonec sedm hráčů, kteří by tím pádem měli mít zajištěný postup do světového poháru. V době zpracovávání tohoto článku nebylo ještě známé rozlosování a systém tie-breaku, který začíná v 10.00hod.

Ve včerejším posledním 11.kole sehrál GM Viktor Láznička velmi dramatickou partii. Jeho soupeř GM Pavel Eljanov nechtěl odehrát pohodovou remízu, která by oběma hráčům stačila. V partii se několikrát přelila výhoda z jedné strany na druhou. Nejdříve bílý nevyužil možnost vyhrát partii a vzápětí nabídl naopak černému možnosti k získání celého bodu. Viktor Láznička však nesehrál zajímavou koncovku nejpřesněji a partie tak nakonec skončila spravedlivou remízou.
V celkovém pořadí obsadil Viktor skvělé 14.místo a dnes ho zřejmě čeká závěrečný rozstřel.

Naději zaručující možnost sehrát nedělní rapid o postupová místa měl GM Zbyněk Hráček. Bezpodmínečně musel vyhrát v partii s GM Parligrasem Mirceou. To se mu také povedlo a nebude v neděli u šachovnic chybět.

Závěrečné kolo ve výše zmiňovaném ohledu nezvládl GM Lubomír Ftáčnik, který prohrál čenými s GM Konstantinem Sakaevem.

Výhru v posledním kole ještě z našich zaznamenali IM Pavel Šimáček, který se s turnajem loučí se ziskem 6.0/11, a IM Jiří Jirka, celkem 5.0/11.zisk po 11.kole:
GM Laznicka Viktor 7,5
GM Hracek Zbynek 7,5
GM Ftacnik Lubomir 7,0
GM Movsesian Sergei 6,5
GM Babula Vlastimil 6,5
GM Stocek Jiri 6,0
GM Polak Tomas 6,0
IM Simacek Pavel 6,0
IM Petrik Tomas 5,5
IM Jirka Jiri 5,0
FM Peterson Eric 4,0
FM Sejkora Vlastimil 4,0
Janda Zdenek 3,0

Ženskou část turnaje ovládla IM Tatiana Kosintseva. I v posledním kole přesvědčila svou soupeřku o své síle a zakončila tak turnaj famózním výsledkem - 10/11. Druhá příčka patří její sestře Naděždě. Třetí skončila nasazená jednička, Bulharka GM Antoaneta Stefanova.

Z Česko-Slovenský dívek se nejlépe umístili Repková Eva (6.0/11) a IM Jacková Jana (6.0/11). Úspěšný turnaj sehrála Kateřina Němcová s celkovým ziskem 5.0/11.

zisk po 11.kole:
WGM Repkova Eva 6,0
IM Jackova Jana 6,0
WGM Pokorna Regina 5,5
WFM Kulovana Eva 5,5
Nemcova Katerina 5,0
WFM Pertlova Sona 4,5

On-line přenos
Výsledky muži
Výsledky ženy
0x 1584x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat