M-Tel Masters: úvodní porážka Topalova

11.05.2007 08:00 | Turnaje

Hned v úvodním kole zaznamenáváme prohru jedničky turnaje GM Veselina Topalova. Bílými sehrál skandinávskou s rumunským hráčem GM Nisipeanu. Topalov nevyšel ze zahájení s nějakou výraznější výhodou, potažmo riskantní pozicí, kt...

Hned v úvodním kole zaznamenáváme prohru jedničky turnaje GM Veselina Topalova. Bílými sehrál skandinávskou s rumunským hráčem GM Nisipeanu. Topalov nevyšel ze zahájení s nějakou výraznější výhodou, potažmo riskantní pozicí, ktero by jistě uvítal. V dalším průběhu partie marně hledal cesty do černého tábora, až trochu přecenil sílu svých figur.
Černého závěreční výpad dámy byl smrtelný. Nisipeanu tak ve vzájemném souboji poráží Veselina Topalova.

S očekáváním jsme (i dle uváděných Vašich příspěvků) se těšili na vystoupení GM Mamedyarova. Se svým soupeřem GM Gatou Kamskym se doposud střetl pouze jednou a nedopadlo to pro něj dobře.
V partii 1.kola měl Mamedyarov bílé figury a zhruba po jedenácti tazích to vypadalo, že se "naučil" pouze tahy pěšci. Ti sa valili na černého jako jednotná armáda. Bílý v partii ani neprovedl rošádu a černého v zápletkách přehrál. Mamedyarov si tak připsal hned v úvodu turnaje vítězství a s Kamskym srovnal vzájemnou bilanci na 1:1.

Ve třetí partii zvolil Michael Adams po 1.e4 c6 Panovův útok proti GM Sasikiranovi. Na šachovnici jsme mohli vidět otevřenou pozici s aktivní figurovou hrou. V závěrečné fázi přešla partie do dámské koncovky, ve které soupeři uzavřeli smír.

Po prvním kole se na čele průběžné tabulky usadila dvojice Nisipeanu a Mamedyarov.

výsledky 1.kolo
Topalov – Nisipeanu 0:1
Adams – Sasikiran 1/2
Mamedyarov – Kamsky 1:0

los 2.kolo
Nisipaenu - Kamsky
Sasikiran - Mamedyarov
Topalov - Adams

oficiální stránky M-Tel Masters

0x 963x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat