LIVE CHAT: Jan Mazuch

24.06.2008 08:00 | Turnaje

CZECH OPEN 2008 se blíží mílovými kroky a právě pardubický festival by mohl být hlavním tématem Vašich otázek na ředitele Jana Mazucha. Jak jsme již informovali v článku "Dáte si rapid s Movsesjanem?", nebude v Pardubicích ...

CZECH OPEN 2008 se blíží mílovými kroky a právě pardubický festival by mohl být hlavním tématem Vašich otázek na ředitele Jana Mazucha.
Jak jsme již informovali v článku "Dáte si rapid s Movsesjanem?", nebude v Pardubicích chybět Mamedyarov, který si při loňské návštěvě vydobyl pověst výborného společníka. Jak sehnat tyto hvězdy?

Dále už netřeba napovídat, a Vy
můžete své dotazy pokládat do příspěvků k tomuto článku. V 16:00 hodin budeme postupně článek aktualizovat s odpověďmi.


1. Mají hráči z listiny talentů větší slevu než 25%? 2. Mohlo by být Open Vysočina v Třebíči?

Jan Mazuch: Všichni hráči, kteří jsou uvedeni na aktuální listině talentů mají slevu 50% ze všech festivalových turnajů.
Příští Open Vysočina plánujeme na 20.-28.9. 2008 opět do Žďáru nad Sázavou. Hotel Jehla nabízí levnější i luxusnější variantu ubytování a vše se tak může odehrát pod jednou střechou. Do budoucna však nelze nic vyloučit.

Dobré odpoledne, nemyslíte si, že Czech Open je v současnosti pro obyčejné české šachisty poněkud předražený? Nemyslím ani tak turnaj A, tam chápu, že je to v ČR výjimečný turnaj a má právo být drahý, ale jde mi spíš o ostatní turnaje. Vemte si hráče s elem 2150. Ten v turnaji B, kam výkonostně patří, zaplatí startovné 1300Kč. Když si vezmu ostatní turnaje, které teď probíhali a ve kterých si takový hráč zahraje A skupinu, která bude mít průměr ela vyšší než pardubická B, zaplatí třeba v Teplicích 500Kč, v Klatovech 400Kč, v Brně 700Kč, v České Třebové 500Kč. Přitom cenový fond je v přepočtu na jednoho účastníka v Pardubicích "B" značně nižší. Čím si to vysvětlujete? Všechny ekonomické poučky totiž říkají, že s kvantitou produkce se má cena snižovat, ne zvyšovat!

Jan Mazuch: Souhlasím s Vámi, že turnaj A je výjimečným turnajem a ceny na něm lze těžko porovnávat. Co se týče ostatních turnajů, snažíme se nabídnout ve spolupráci se svými partnery (město, sponzoři atd.) hráčům co nejvíce služeb navíc - možnost sledovat hráče naší aboslutní špičky a další silné hráče z bezprostřední blízkosti, v letošním roce budou denně od 18 do 21 hodin partie A turnaje komentovány živě špičkovým hráči - Mameďarov, Movsesjan, Motylev, Najer, Mamedov atd., pestrá zahraniční účast ze všech koutů světa, káva Jihlavanka po celou dobu pro všechny účastníky zdarma, společenské večery s hudbou a koupáním zdarma, venkovní kino každý večer zdarma, služby informačního centra (výlety, doprovodné turnaje, zdravotník). V turnaji B bude hrát 100% hráčů s ELO FIDE, což není na ostatních turnajích běžné. Hráč s ELO 2150 si může rovněž zahrát turnaj C, který je zároveň ME amatérů do ELO 2200 a bude v něm hrát cca 2/3 hráčů s ELO FIDE. Startovné bude pro něj 900 Kč.

Dobrý den, uvažujete o zavedení limitu počtu účastníků A turnaje (řekněme max. 10 %), kteří nesplňují podmínky účasti (tj. mají rating pod 2200)?

Jan Mazuch: Vždy se snažíme, aby počet výjimek byl rozumný vzhledem k celkovému počtu účastníků. Spíše než procento výjimek sledujeme celkové průměrné ELO. Velká část "výjimkářů" jsou talentovaní mladí hráči z ČR i zahraničí.

Dobrý den, mám 2 otázky. 1. Kdy výrazně zlepšíte neustále katastrofální (jen pomalu lepšící se) situaci při prezentacích do vašich turnajů, kdy člověk musí vystát několikrát frontu při přesunech mezi jednotlivými prezenčními kroky a stráví tím spoustu času? 2. Přebor Moravy družstev v bleskové hře v Boršicích hrává výrazně více družstev, než je tomu u Vámi pořádaného přeboru ČR. Myslíte si, že je to v pořádku?

Jan Mazuch: 1) Při akci naší velikosti se bohužel frontám nevyhnete. V letošním roce se v nejvíce vytížené dny (což bývají oba čtvrtky) pokusíme fronty snížit přidáním další pokladny.
ad 2) Máte zřejmě na mysli Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev, které se hrálo ve Znojmě. Podle propozic schválených ŠSČR v něm směla startovat pouze ligová družstva a 3 nejlepší družstva z krajských kvalifikací. Na otevřeném MČR čtyřčlenných družstev na CZECH OPENu ale startuje pravidelně okolo 80 družstev (v Boršicích 49).

Trochu na odlehčení. Organizovat, organizovat ....kdy ty sám si zahraješ?

Jan Mazuch: Každoročně sehraji 3-4 vážné partie v soutěžích družstev a asi 10 bleskových turnajů v rapidu a bleskové hře, občas si zahraju on-line na Kurniku.

Ahoj Honzo! Vzpomněl by sis na nějakou veselou příhodu z natáčení? Jaká byla nejkurióznější žádost nějakého hráče na pořadatele?

Jan Mazuch: Asi nejkurióznější žádostí byla přihláška více než 50 nigerijských škol na MS školních týmů. Řada lidí z podobných zemí chce po pořadatelích získat pozvání na šachový turnaj, ve skutečnosti jim ale jde o způsob jak emigrovat do Evropy a šachy vůbec nehrají. Dostal jsem i podvržené přihlášky s razítky šachových svazů z Afriky, jejichž pravost příslušné federace popřely.
Z Nigérie, Somálska, Sierra Leone a Bangladéže nám chodí "přihlášky" pravidelně, ale pravděpodobnost jejich příjezdu na turnaj je téměř nulová.

Připojuji se k panu Vaculíkovi ohledně počtu divokých karet pro hráče nemající dostatečné ELO pro daný turnaj. Když si zákazník za své (nemalé) startovné koupí účast v turnaji jisté kategorie, měla by mu tato kategorie být garantována. Divoké karty by měly být udělovány jen výjimečným talentům a ne je zneužívat rpo vyšší zisk. Nebo byste jejím soupeřům v turnaji měli naopak dávat slevy.

Jan Mazuch: V každém turnaji se snažíme o jeho vyváženost, v určitých případech výjimky nikdy nedáváme - např. hráčům bez ELO FIDE v turnaji A i B, hráčům s větším ELO než je pro daný turnaj podle propozic přípustné v turnajích C,D, E,G2,G3 a G4, aby zbyly ceny i pro "slabší" hráče :).

Ještě by mě zajímalo, zda-li budete nějak řešit zcela nedostatečnou kapacitu záchodů v Ideonu, třeba umístěním mobilních WC na terase pod Ideonem, či jiným způsobem. Dále by se nemuselo kouřit hned u východu z hrací místnosti v Ideonu směrem na terasu, ale až o pár metrů níže.

Jan Mazuch V letošním roce měla proběhnout rekonstrukce toalet v Ideonu, ale bohužel došlo k jejímu odložení. V současné době ale hraje v Ideonu podstatně méně lidí než v minulosti (méně než polovina) a otevřeny jsou vždy všechny toalety ve 3 poschodích. Suchá WC jsme používali v letech, kdy byl Ideon více vytížen, ale domníváme se, že v současné době by nebyly příliš využívány.
Popelníky můžeme sice dát až pod terasu, ale pro řada starších hráčů by zbytečně musela chodit po schodech. Jako nekuřák (ne však militantní nekuřák) se snažím, tam kde to mohu ovlivnit o rozumný kompromis.
Kouř v hracích prostorách se objevil pouze 1x, když hráči mariáše zapálili nedopelkem cigarety odpadkový koš v přízemí :).

Milý Honzo, příjemné prožití svátku. A k dotazu - dole se ptají na předražení turnaje. Mohl by jsi popsat nákladovost turnaje v celkovém pohledu ( celkové odměny, startovné, náklady na odměny, nájemné atd.). TO jen pro představu kolik takový podnik stojí. A další - jaká nejsympatičtější šachistka z Tvého pohledu se zúčastnila Vašeho turnaje? "-)

Jan Mazuch: Celkové náklady na festival jsou cca 7 milionů korun. Více než polovinu nákladů činí ceny pro vítěze, podmínky pro titulované hráče a nájemné.
Nejsympatičtější šachistkou pro mě osobně byla jedna rumunská hráčka, která se zúčastnila prvního ročníku.

Neuvažovali jste o vstupu do vedení svazu?

Jan Mazuch: V minulosti jsem byl 3 roky předsedou Českého šachového svazu. Myslím si, že současné vedení je dobrou kombinací lidí, kteří jsou schopni skloubit svůj čas a schopnosti s prací pro šachy.

Mám takový návrh. Neuvažujete o možnosti zavést za nějaký příplatek pro zájemce autobus, který by např. 30 minut před zahájením kola, odjížděl z prostoru kolejí k IDEONU? Hodně účastníků nemá k dispozici svoje auto. Děkuji za odpověď.

Jan Mazuch: této možnosti jsme uvažovali, když jsme poprvé turnaj pořádali v Ideonu a většina lidí byl ubytována na kolejích. Nakonec jsme tuto myšlenku nerealizovali, protože jsme nedokázali odhadnout zájem lidí. Jeden autobus by nic nevyřešil a více bychom si netroufli objednat. Navíc existuje spojení MHD mezi kolejemi (trolejbus č. 11) a soudem, který je poblíž Ideonu. V současné době se hraje na dvou místech a lidé jsou ubytováni v mnohem větším počtu ubytovacích zařízení.

Mě by zajímalo, na kolik vyjde účast hvězdy typu Mamedyarova. A to počítám, že to díky ségrám dělá levněji.

Jan Mazuch: GM Mameďarov bere účast na festivalu jako svou šachovou dovolenou. Nepočítali jsme s tím, že se letos opět bude chtít zúčastnit, ale velice nás potěšil jeho zájem a e-mail, který začínal volně přeloženo slovy: "Vím, že nemáte moc peněz, ale jste dobří lidé, moc se mi u Vás vloni líbilo a chtěl bych přijet zase." Myslím si, že návštěvníci A klubu na kolejích se opět mají na co těšit :).

Proč byl zrušen turnaj krajských reprezentací? Nebylo by ho vhodné zkusit obnovit třeba v Pardubicích? Krajům by značně odpadly cestovní náklady, protože by na místě měli již slušné výběry.

Jan Mazuch: Turnaj byl původně uspořádán ke sto letům organizovaného šachu na území ČR. Vzhledem k tomu, že účast na 2. ročníku byla slabší početně i výkonnostně, měli jsme obavy, jestli bude o třetí ročník dostatečný zájem.
Děkujeme za zajímavou myšlenku, budeme o ní uvažovat v souvislosti s jubilejním 20. ročníkem festivalu. Jenom nám Viktore není jasné, kde najdeme skulinku v časovém harmonogramu.

Pořad V šachu vyhlásil soutěž šachových webů. Ten Váš je v průběhu turnaje velmi vytížený. Přihlásili jste se do soutěže? A v minulosti se vyskytoval problém s přetížením serveru - došlo k odstranění závad?

Jan Mazuch: Přiznám se, že o soutěži šachových webů nevím, ale díky za podnět, určitě se přihlásíme. Ke konci loňského roku byl web převeden na nový server a myslím si, že by mělo být již vše v pořádku.

Mladej Plát nehraje v Pardubicích protože nechce nebo protože má smůlu po loňské simultánce? Bude i letos simultánka?

Jan Mazuch: Vojta Plát se letos na turnaj do Pardubic nepřihlásil. Simultánku se špičkovým hráčem letos pořádat nebudeme, protože jsme limitováni dohráním partií do 14 hodin a hra s časovou kontrolou se nám ani jiným pořadatelům příliš neosvědčila. Náhradou za to bude již vzpomínaný rozbor partií.

Bude letos zase na kolejích tak málo míst jako loni nebo už skončila rekonstrukce? A jaká bude nabídka kolejních nočních klubů, ty jsou velmi důležité!

Jan Mazuch: Bohužel rekonstrukce bloku B bude pokračovat i v letošním roce. Vysokoškolské koleje jsou proto již nyní na hlavní festivalovou dobu (od 18.7.) obsazené. K dispozici je v současné době ubytování na Internátě SZŠ v podobné cenové hladině.
V letošním roce bude otevřen klub A a "Dýdý Bába".

vědí už v Dýdýbábě(klub u kolejí), že mají mít otevřeno v době Czechopenu? :o) Popř. je upozornit, aby vařili do pozdějších hodin? To je asi ta nejdůležitější informace...

Jan Mazuch: Termín CZECH OPENu v Dýdýbábě vědí. O tom, že by bylo dobré, aby tam vařili do pozdějších hodin jim řekneme, ale nemůžeme garantovat, že to zajistí.

Sledujete úroveň rozhodčích. Jsou tam jistě velmi dobří rozhodčí jako třeba pánové Melikset-Beka nebo Lipš, ale plno rozhodčích pořádně nezná pravidla. Zvláště u rapidu a blesku to dost vadí a přináší to zbytečné konflikty.

Jan Mazuch: O tomto problému z minulosti víme. V loňském roce došlo k větší obměně rozhodčích a k jejich speciálnímu proškolení. V letošním roce jsme pro ně připravili modelová řešení určitých situací.

jen taková drobnost k MHD: vznikla nová zastávka MHD (u kolejí) u benzínky a č.11 odtud jede k Ideonu.

Jan Mazuch: Díky za upřesnění :).

Jubilejní 20.ročník. Zaslechl jsem, že bude k tomu vydán nějaký materiál?

Jan Mazuch: Ano, ve spolupráci se Sergejem Movsesjanem a Lukášem Klímou připravujeme knížku o našem festivalu, která by měla shrnout celou jeho historii. Bude se jednat spíše o volné zpracování a zajímavosti, které se na festivalu odehrály, tak aby knížka byla čtivá podobně jako Lukášovy Rošády.

Navazuji na dotaz pana Stejskala ohledně rozhodčích: Taky jsem to v minulosti několikrát zažil. A teď dotaz: Neuvažujete proto v bleskových a rapidových turnajích zavést fišerovo přidávací tempo? Digitálních hodin máte jistě dostatek! Rozhodně by odpadlo mnoho chybných či sporných rozhodnutí rozhodčích.

Jan Mazuch: O zavedení Fischerova tempa jsme mnohokrát uvažovali, ale nakonec jsme se pro něj zatím nerozhodli. Možná v budoucnosti, ale spíše v rapidu.

Honzo, zajímalo by mě (jako ostatně všechny) cos provedl té sympatické Rumunce, že se už dalších ročníků neúčastnila? Další otázka: "A kolik Ti bylo let?" (tehdy)

Jan Mazuch: Neprovedl jsem jí nic, byl jsem týden ženatý :), bylo mi 25 let. Proč už pak nepřijela, nevím, ale jednou to měla v plánu.

Chystáte nějaký boj proti elektronické nápovědě? Czech open se zdá být dokonalým místem pro různé fiškusy: jinými slovy jestli mě chytnou?:)

Jan Mazuch: Přiznám se, že s touto problematikou nemáme zatím příliš velké zkušenosti. Máme již zkušenosti s kontumováním partií hráčům, kteří nedovoleně opustili hrací prostor (v širším slova smyslu) a to i ve velmistrovském turnaji. S kamerami na WC ani vstupními rentgenovými rámy jako na olympiádě zatím nepočítáme.

Koho z přihlášených hráčů vidíš jako hlavní favority v turnajích A a G1?

Jan Mazuch: Určit favorita je velmi obtížné. V hlavním turnaji má určitě velké šance GM Potkin, jehož ELO bude cca 2630, snaším turnajem má velké zkušenosti, což již několikrát prokázal svým umístěním. Třetí vítězství by bylo velkým triumfem Vlasty Babuly, ale bude to mít těžké. Zbyněk Hráček se turnaje zúčastní po odmlce, ale v Pardubicích se mu vždy daří. Velké šance má jistě GM Gračev. Velkou neznámou je pro nás nedávná světová hvězda GM Jepišin. Ale šanci na vítězství má cca 50 hráčů.
V turnaji G1 je více jasných favoritů. Největším favoritem je pochopitelně 7. hráč světa Mameďarov, ale velké šance na úspěch mají i velmistři Movsesjan (bude mít ELO cca 2723 a bude okolo 15. místa na světě), nejlepší český hráč Navara (2646), Najer (očekávaný rating 2670), Motylev (očekávaný rating 2674), Mamedov (2627), Babula (2597). Domnívám se, že černým koněm turnaje může být vloni 3. Viktor Láznička (2601).

nss.cz děkuje za rozhovor
27x 1821x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (27) Aktualizovat
24.06.2008 17:38 | Autor neznámý

DISKUTUJÍCÍM DĚKUJEME. O ZODPOVĚZENÍ DALŠÍCH PŘÍPADNÝCH OTÁZEK BYCHOM V NEJBLIŽŠÍM ČASE POŽÁDALI OPĚT JANA MAZUCHA.

24.06.2008 17:18 | Autor neznámý

Koho z přihlášených hráčů vidíš jako hlavní favority v turnajích A a G1 ?

24.06.2008 17:07 | Autor neznámý

Chystáte nějaký boj proti elektronické nápovědě? Czech open se zdá být dokonalým místem pro různé fiškusy: jinými slovy jestli mě chytnou?:)

24.06.2008 17:00 | Autor neznámý

Honzo, zajímalo by mě (jako ostatně všechny) cos provedl té sympatické Rumunce, že se už dalších ročníků neúčastnila? Další otázka: "A kolik Ti bylo let?" (tehdy)

24.06.2008 16:49 | Autor neznámý

Navazuji na dotaz pana Stejskala ohledně rozhodčích: Taky jsem to v minulosti několikrát zažil. A teď dotaz: Neuvažujete proto v bleskových a rapidových turnajích zavést fišerovo přidávací tempo? Digitálních hodin máte jistě dostatek! Rozhodně by odpadlo mnoho chybných či sporných rozhodnutí rozhodčích.

24.06.2008 16:47 | Autor neznámý

Jubilejní 20.ročník. Zaslechl jsem, že bude k tomu vydán nějaký materiál?

24.06.2008 16:42 | Autor neznámý

jen taková drobnost k MHD: vznikla nová zastávka MHD (u kolejí) u benzínky a č.11 odtud jede k Ideonu.

24.06.2008 16:32 | Autor neznámý

Sledujete úroveň rozhodčích. Jsou tam jistě velmi dobří rozhodčí jako třeba pánové Melikset-Beka nebo Lipš, ale plno rozhodčích pořádně nezná pravidla. Zvláště u rapidu a blesku to dost vadí a přináší to zbytečné konflikty.

24.06.2008 16:28 | Autor neznámý

vědí už v Dýdýbábě(klub u kolejí), že mají mít otevřeno v době Czechopenu? :o) Popř. je upozornit, aby vařili do pozdějších hodin? To je asi ta nejdůležitější informace...

24.06.2008 16:25 | Autor neznámý

Bude letos zase na kolejích tak málo míst jako loni nebo už skončila rekonstrukce? A jaká bude nabídka kolejních nočních klubů, ty jsou velmi důležité!

24.06.2008 16:21 | Autor neznámý

Mladej Plát nehraje v Pardubicích protože nechce nebo protože má smůlu po loňské simultánce? Bude i letos simultánka?

24.06.2008 16:20 | Autor neznámý

Pořad V šachu vyhlásil soutěž šachových webů. Ten Váš je v průběhu turnaje velmi vytížený. Přihlásili jste se do soutěže? A v minulosti se vyskytoval problém s přetížením serveru - došlo k odstranění závad?

24.06.2008 16:16 | Autor neznámý

Proč byl zrušen turnaj krajských reprezentací? Nebylo by ho vhodné zkusit obnovit třeba v Pardubicích? Krajům by značně odpadly cestovní náklady, protože by na místě měli již slušné výběry.

24.06.2008 16:15 | Autor neznámý

A jinak díky za skvělý turnaj, už se do Pardubic těším!

24.06.2008 16:08 | Autor neznámý

Mě by zajímalo, na kolik vyjde účast hvězdy typu Mamedyarova. A to počítám, že to díky ségrám dělá levněji.

24.06.2008 16:05 | Autor neznámý

Mám takový návrh. Neuvažujete o možnosti zavést za nějaký příplatek pro zájemce autobus, který by např. 30 minut před zahájením kola, odjížděl z prostoru kolejí k IDEONU? Hodně účastníků nemá k dispozici svoje auto. Děkuji za odpověď.

24.06.2008 15:52 | Autor neznámý

neuvažovali jste o vstupu do vedení svazu?

24.06.2008 15:12 | Autor neznámý

Milý Honzo, příjemné prožití svátku. A k dotazu - dole se ptají na předražení turnaje. Mohl by jsi popsat nákladovost turnaje v celkovém pohledu ( celkové odměny, startovné, náklady na odměny, nájemné atd.). TO jen pro představu kolik takový podnik stojí. A další - jaká nejsympatičtější šachistka z Tvého pohledu se zúčastnila Vašeho turnaje? "-)

24.06.2008 14:41 | Autor neznámý

Ještě by mě zajímalo, zda-li budete nějak řešit zcela nedostatečnou kapacitu záchodů v Ideonu, třeba umístěním mobilních WC na terase pod Ideonem, či jiným způsobem. Dále by se nemuselo kouřit hned u východu z hrací místnosti v Ideonu směrem na terasu, ale až o pár metrů níže.

24.06.2008 14:33 | Autor neznámý

Připojuji se k panu Vaculíkovi ohledně počtu divokých karet pro hráče nemající dostatečné ELO pro daný turnaj. Když si zákazník za své (nemalé) startovné koupí účast v turnaji jisté kategorie, měla by mu tato kategorie být garantována. Divoké karty by měly být udělovány jen výjimečným talentům a ne je zneužívat rpo vyšší zisk. Nebo byste jejím soupeřům v turnaji měli naopak dávat slevy.

24.06.2008 14:21 | Autor neznámý

Ahoj Honzo! Vzpomněl by sis na nějakou veselou příhodu z natáčení? Jaká byla nejkurióznější žádost nějakého hráče na pořadatele?

24.06.2008 14:15 | Autor neznámý

Trochu na odlehčení. Organizovat, organizovat ....kdy ty sám si zahraješ?

24.06.2008 13:45 | Autor neznámý

Dobrý den, mám 2 otázky. 1. Kdy výrazně zlepšíte neustále katastrofální (jen pomalu lepšící se) situaci při prezentacích do vašich turnajů, kdy člověk musí vystát několikrát frontu při přesunech mezi jednotlivými prezenčními kroky a stráví tím spoustu času? 2. Přebor Moravy družstev v bleskové hře v Boršicích hrává výrazně více družstev, než je tomu u Vámi pořádaného přeboru ČR. Myslíte si, že je to v pořádku?

24.06.2008 13:39 | Autor neznámý

Všechno nejlepší k svátku :o).

24.06.2008 13:27 | Autor neznámý

Dobrý den, uvažujete o zavedení limitu počtu účastníků A turnaje (řekněme max. 10 %), kteří nesplňují podmínky účasti (tj. mají rating pod 2200)?

24.06.2008 13:17 | Autor neznámý

Dobré odpoledne, nemyslíte si, že Czech Open je v současnosti pro obyčejné české šachisty poněkud předražený? Nemyslím ani tak turnaj A, tam chápu, že je to v ČR výjimečný turnaj a má právo být drahý, ale jde mi spíš o ostatní turnaje. Vemte si hráče s elem 2150. Ten v turnaji B, kam výkonostně patří, zaplatí startovné 1300Kč. Když si vezmu ostatní turnaje, které teď probíhali a ve kterých si takový hráč zahraje A skupinu, která bude mít průměr ela vyšší než pardubická B, zaplatí třeba v Teplicích 500Kč, v Klatovech 400Kč, v Brně 700Kč, v České Třebové 500Kč. Přitom cenový fond je v přepočtu na jednoho účastníka v Pardubicích "B" značně nižší. Čím si to vysvětlujete? Všechny ekonomické poučky totiž říkají, že s kvantitou produkce se má cena snižovat, ne zvyšovat!

24.06.2008 12:03 | Autor neznámý

Dobrý den, mám 2 otázky: 1. Mají hráči z listiny talentů větší slevu než 25%? 2. Mohlo by být Open Vysočina v Třebíči? Díky.