Květnový víkend

20.06.2007 08:00 | Turnaje

Víkend 18. – 20. května se v Novém Boru nesl v duchu tradiční konference 1. Novoborského šachového klubu spojené s oslavou uplynulé sezóny. V pátek jsme se sešli v restauraci Flamengo v hojném počtu, když dorazila i většina extrali...

Víkend 18. – 20. května se v Novém Boru nesl v duchu tradiční konference 1. Novoborského šachového klubu spojené s oslavou uplynulé sezóny. V pátek jsme se sešli v restauraci Flamengo v hojném počtu, když dorazila i většina extraligových hráčů, včetně naší nové posily ze Zlína, sympatického GM Jána Markoše.
Chyběl pouze vytížený IM Tomáš Kulhánek a IM Pavel Šimáček, který plnil své kapitánské povinnosti na daleké Sibiři.Oficiální část proběhla bez problémů, byla schválena revize stanov (všechna občanská sdružení jsou povinna přidat k názvu zkratku o.s. nebo občanské sdružení), poslechli jsme si i zprávu o sportovní činnosti a hospodaření. Poté už mohla začít volná zábava. Hrály se šachy, hrálo se na kytary (profesionální virtuos Karel Rayman předvedl kytarové variace na tango, duo P+V pak spustilo svůj juke-box) a hlavně se čile popíjelo a konverzovalo. V takové milé atmosféře jistě nikoho nepřekvapí, že se večírek poněkud protáhl…Ze sobotního dopoledního programu – návštěvy sklárny Ajeto či túry po okolních krásách s Robertem Cvekem (s pracovním názvem pochod smrti), nakonec překvapivě sešlo. S postupujícím večírkem nějak ubývalo zájemců o ranní vstávání…Zvládli jsem až pracovní oběd v luxusním prostřední restaurace Bon Apetit, kde jsme seznámili extraligové hráče s naší představou o nadcházející sezóně.

Z oběda jsme museli pospíšit do klubovny, kde se mezitím shromáždili zájemci o oddílový přebor v bleskovém šachu. Ač někteří hráči dali raději přednost relaxaci a procházkám, sešlo se celkem 22 hráčů, z toho 4 velmistři, 1 mezinárodní mistr a jeden mistr FIDE. Slušné obsazení!

K prvnímu překvapení došlo již v 2. kole, kdy FM Petr Kučera porazil GM Roberta Cveka. Zadařilo se i Honzovi Vránovi, který zremizoval mistra Slovenska v bleskovkách, Jána Markoše. Stejný kousek se mu povedl i ve 4. kole, kdy to dokázal zopakovat s GM Cvekem. Tomu se zpočátku příliš nedařilo. Že by dozvuky oslav?

Vítězem a přeborníkem klubu pro rok 2007 se po 9 kolech tuhých, ale přátelských bojů stal vicemistr ČR v bleskovém šachu GM Radek Kalod se 7,5 body. Druhý skončil o půl bodu GM Robert Cvek, který si s ostatními velmistry poradil, tratil ale se slabšími hráči. Mistr Slovenska GM Ján Markoš byl v našem oddíláku třetí za 6,5 bodu. Stejný počet bodů nasbíral i FM Petr Kučera. Je vidět, že se občas vyplácí, chodit domů včas! Porazil mimo jiné Roberta Cveka a Lukáše Klímu, s Markošem dokázal remizovat. S elitou držel úspěšně krok i Míra Boreš, kterému patří za 5,5 bodu 5.místo. V přímých soubojích to sice dopadlo 0:3, ale příznivý los mu více titulovaných překážek nepostavil a přibrzdit remízou ho dokázal jen Honza Vrána. Se všemi kolegy prohrál GM Marek Vokáč. Bod ale získal s Petrem Kučerou i zbylými 4 soupeři a obsadil tak díky nejlepšímu pomocnému hodnocení konečnou 6. příčku. Nejlepším hostem se stal Jindřich Papay se 4,5 body, nejlepší ženou Terezka Bendová. Za pěkné skleněné ceny děkujeme firmě BON – historické sklo. Výsledkovou tabulku si můžete prohlédnout zde.

Šachovým kláním ale vše neskončilo. Museli jsme se sice rozloučit s Markem Vokáčem, kterého povinnosti volali zpět do Prahy, ale i bez něj boje pokračovaly. Pouze šachovnici jsme vyměnili za bowlingovou dráhu. Na té dominoval Ing. Miloš Koudelka, pravidelný účastník bowlingových soutěží. Z výkonu 168 nebyl sice úplně nadšen, na nás ostatní amatéry to ale stačilo. Nebezpečně se mu ale přiblížil třeba Robert Cvek, který naházel pěkných 160, šlo to i Radku Kalodovi.

Pak už následovala volná zábava. Došlo na stolní fotbal, pool, steak a pizzu a spoustu dalších příjemností. Občas se objevily i ty naše figurky. Zkrátka parádní víkend, za který bych chtěl všem zúčastněným poděkovat. Doufám, že si to příště zopakujeme a bude to i s oslavou titulu!:-).
0x 811x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat