Kramnik udžel vítězství s přehledem

30.04.2007 08:00 | Turnaje

V závěrečný den zápasu Lékó – Kramnik zavítal do Národního divadla v Miskolci nejpočetnější zástup fanoušků. Přišli podpořit domácího Pétéra Lékó v posledních dvou partiích. Stav zápasu byl 3,5:2,5, a tak bylo za...

V závěrečný den zápasu Lékó – Kramnik zavítal do Národního divadla v Miskolci nejpočetnější zástup fanoušků. Přišli podpořit domácího Pétéra Lékó v posledních dvou partiích.

Stav zápasu byl 3,5:2,5, a tak bylo zapotřebí především udržet černé figury, se kterými zaznamenal Lékó porážky ve 3. a 5. kole. To se v dámském gambitu podařilo, když byla remíza podepsána již v 30. tahu.

K vyrovnání zápasu potřeboval Lékó prorazit bílými.
Hrála se opět španělská, tantokrát ale s 5. d3. Lékó šel do komplikací, z těch ale vyšel lépe Kramnik a vypadalo to na jeho výhru. Vzhledem k situaci v zápase neměl ale mistr světa nic proti remíze, a tak ušetřil domácí fanoušky od ještě většího zklamání. Konečný výsledek tak zní 4,5:3,5 a značí první Lékovu porážku v Miskolci.

Partie si můžete přehrát na oficiálních stránkách, s komentářem se brzy objeví na Chessbase.com.

Vítězného Kramnika čeká již v pátek další zápas v rapidu. Tentokrát se v Jerevanu utká na 6 partií s aktuálně 5. hráčem světové žebříčku, držitelem Světového poháru, Levonem Aronianem (2759). Oficiální stráky zápasu naleznete zde. Na přímé přenosy se mohou těšit především noční ptáci, první partie hraná tempem 25 minut+10s/tah začíná v 21:00 hodin, odveta vždy od 22:45.
0x 1710x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat