Krajský přebor - POSTUP!!!

03.04.2005 08:00 | Turnaje

Poslední krok bývá vždy nejtěžší. V 11.kle "Krajského přeboru" tomu tak určitě bylo. Tým Desko Liberec "C", nabitý mladými nadějemi, s námi sehrál velmi vyrovnaný zápas. Průběh vypadal, jako bychom věděli, kolik přesně potře...

Poslední krok bývá vždy nejtěžší. V 11.kle "Krajského přeboru" tomu tak určitě bylo. Tým Desko Liberec "C", nabitý mladými nadějemi, s námi sehrál velmi vyrovnaný zápas. Průběh vypadal, jako bychom věděli, kolik přesně potřebujeme na vítězství.
Jako první zabodoval Jirka Majstr na osmé šachovnici. Z dámského gambitu po velkých výměnách vznikla věžová koncovka.
Jirka uplatnil své zkušenosti proti o hodně mladšímu soupeři. Zápas začal tedy výborně. K druhému bodu se precizně propracovával Petr Kučera na čtvrté desce bílými. Ve střední hře získal pěšce. V přechodu do koncovky jezdce proti střelci získal ještě druhého a o vítězství bylo prakticky rozhodnuto.
Za stavu 2:0 se již zdálo, že vše proběhne hladce. Velkou výhodu v zahájení získal Jirka Jína na druhé šachovnici. Soupeř malinko podcenil slabost bílých polí na královském křidle, což vedlo ke ztrátě dvou pěšců. Chvíli se zdálo, že soupeř bude ještě klást odpor díky materiálnímu poměru dvě lehké figury proti věži. Jirka však díky rychle postupujícímu volnému pěšci přinutil soupeře jednu figuru odevzdat a tak bylo o partii rozhodnuto.
Dle mého nastala nejdůležitější část zápasu. Honza Vrána před pár tahy obětoval pěšce za aktivitu a lepší souhru figur. Honza dále v partii našel správné motivy k výhře a soupeř byl bezmocný. V momentě jeho výhry (stav 4:0 pro nás) jsem nabídl soupeři remízu. Soupeř po shlédnutí ostatních pozic konstatoval, že všechno stejně již nevyhrají a remízu přijal. Vítězství tedy bylo v kapse
Nutno říci, že nikdo nečekal, že by všechny ještě hrané partie skončily pro nás špatně. Bohužel se tak ale opravdu stalo. Vláďa Sucharda prohrál v koncovce s pěšcem méně, i když byl průběh partie celkem vyrovnaný. Honza Oreský hrající s bílými nakonec zvítězil nad Jaroslavem Kučerou, který zřejmě neměl svůj den.
Jako poslední dohrával Roman Mužik na sedmé šachovnici. Je nutno ocenit jeho soupeře s jakou trpělivostí sehrál partii, na jeho věk zcela nezvykle. Roman černými nakonec prohrál v koncovce nestejných střelců, kdy měl již o dva pěšce méně.
Trochu černý závěr, ale to nám již nemohlo pokazit postupovou radost.
0x 5291x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat