Krajský přebor 6.kolo - vítězně

09.01.2005 08:00 | Turnaje

V pátém kole Krajského přeboru nás čekala dlouhá cesta do hor. Rokytnice je pro nás nejdále ze všech soupeřů. Naštěstí nám počasí přálo, takže jsme dorazili přesně na desátou.Jak jsme cestou předpokládali, nastoupil soupeř n...

V pátém kole Krajského přeboru nás čekala dlouhá cesta do hor. Rokytnice je pro nás nejdále ze všech soupeřů. Naštěstí nám počasí přálo, takže jsme dorazili přesně na desátou.
Jak jsme cestou předpokládali, nastoupil soupeř na prvních šachovnicích ve velmi silné sestavě, rozhodnout by tedy měl zadek. Tak se taky stalo. Skóre na posledních čtyřech šachovnicích 3:1 v náš prospěch zápas rozhodlo.

Mezírku v naší obvyklé sestavě vyplnil Miloš Koudelka, který zaskočil za kapitána Viktora Novotného. Úlohu zvládl velmi dobře, první bod pro naše družstvo jsme si připsali právě díky jeho vítězné partii. Miloš Koudelka po chybě soupeře vyhrál po devatenácti tazích.
Druhý bod přidal Petr Kučera na třetí šachovnici. "Svým systémem" bílými soupeře přehrál. Nástupem pěšců na dámském křídle stísnil soupeřovo postavení, partii pak zakončil pěknou kombinací.
Prvním neúspěchem skončila pro nás partie na čtvrté šachovnici, kde Petr Boleslav s černými se přesně neorientoval zavřené pozici. Pomalu ztrácel čas, až byl soupeřovou dobrou hrou přinucen v již nastávající časové tísni chybovat. Partii poté vzdal.
Na první šachovnici měl Honza Vrána silného soupeře. Ve výměnné španělské nemél černými příliš velké šance na vítězství. Svou dobrou hrou pozici postupně vyrovnal, tak se soupeřem dohodli na remíze. Stav 2,5 : 1,5 dával tušit napínavý zápas.
Na sedmé šachovnici začal Roman Mužík pomalu tlačit na svého soupeře. Po výměnách všech lehkých figur, využil možnosti vyměnit dámu za dvě věže. Aktivita věží se ukázala jako rozhodující. Zisk pěšce stačil k přechodu do vyhrané pěšcové koncovky, kde se soupeř vzdal.
Rozhodující bod potřebný k celkovému vítězství zařídil Jirka Majstr, hrající na osmé šachovnici. Nebojácně nepřijal ve dvacátém tahu soupeřovu nabídku na remis. Povedlo se mu získat pěšce, který ve věžové koncovce nakonec rozhodl. Po tomto rozhodujícím bodu z nás spadla nervozita a strach o výsledek utkání.
Zbylé dvě partie pro nás nedopadly dobře. Na páté šachovnici musel vzdát Jarda Kučera, a na druhé šachovnici zřejmě rozhodla druhá časová kontrola.
Odvezli jsme si tedy z Rokytnice cenné vítězství, i když skóre bude také určitě důležité.
0x 8172x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat