KP 9.kolo 6:2 s Deskem Liberec B

27.02.2005 08:00 | Turnaje

Krajský přebor pokračoval 9.kolem, doma jsme hostili Desko Liberec B. Soutěž se blíží ke svému konci a nikdo již nechce zaváhat. Možná i toto nás dnes trochu svazovalo, liberecké "béčko" nás pěkně potrápilo.Brzy ve střední hře ...

Krajský přebor pokračoval 9.kolem, doma jsme hostili Desko Liberec B. Soutěž se blíží ke svému konci a nikdo již nechce zaváhat. Možná i toto nás dnes trochu svazovalo, liberecké "béčko" nás pěkně potrápilo.
Brzy ve střední hře to začalo hořet na posledních dvou šachovnicích. Jirka Majstr na osmé v kombinační zápletce přišel o figuru. Soupeři se podařilo záhy vyměnit i dámy a tak o uplatnění výhody v koncovce nebylo pochyb.

Nejdříve se však hosté ujali vedení díky výhře na sedmé šachovnici. Tomáš Langr bílými chyboval ve střední hře, což ho stálo dva pěšce. Soupeř výhodu uplatnil velmi rychle, takže stav 0 : 1. Stav srovnal Jarda Kučera na šesté šachovnici. Ve střední hře získal čistou figuru, bod na sebe nedal dlouho čekat.
Za hosty však opět zvýšil na osmičce p.Jakimič, který nakonec uplatnil výhodu figury více s Jirkou Majstrem.
Stav 1 : 2nám na klidu nepřidal, zvlášť když ostatní partie byly zatím stále víceméně vyrovnané. Na první šachovnici Honza Vrána bílými mačkal soupeře ve francouzské. Povedl se mu figurový útok na královském křídle. Bylo tedy vyrovnáno.
Ostatní partie prošly první časovou kontrolou, kde (pokud je mi známo) menší časovku prodělal akorát Petr Kučera na páté šachovnici. Partie přešla do koncovky lepšího jezdce proti střelci. Černý nakonec chyboval a po ztrátě pěšce byla již výhra snadná.
Na druhé šachovnici Jirka Jína nakonec udolal svého soupeře. V zablokované pozici se mu podařilo vyměnit špatného střelce za bílého jezdce a již mu nic nestálo v cestě. Bohužel si partii opět nepřehrajeme do konce, jelikož zápis je nečitelný.
Zápas zakončily dvě výhry našich barev na třetí a čtvrté šachovnici. Na trojce získal Viktor Novotný malou kombinací kvalitu. Soupeřovi středoví pěšci a dvojice střelců se však zdála jako dostatečná kompenzace. Bílý však neváhal, po několika tazích kvalitu výhodně vrátil. Závěrečnou kombinací pak partii dotáhl do vítězného konce. Na čtvrté šachovnici přešla brzy hra do boje těžkých figur. Petr Boleslav jako černý využil slabosti bílého pěšce, kterého po výměně dam získal. Nadějnou věžovou koncovku nakonec vyhrál.
Konečné výsledek je tedy 6 : 2 pro domácí. Těžké zápasy nás teprve čekají.
0x 6641x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat