KP 7.kolo výhra nad Libštátem

23.01.2005 08:00 | Turnaje

Tentokrát museli podstoupit dlouhou cestu naši hosté z dalekého Libštátu. Čekala nás další těžká zkouška.Druhé auto hostů mělo malinko zpoždění, takže jsme začínali kolem 10:15 hod. Hned v úvodu se začalo jiskřit na osmé ša...

Tentokrát museli podstoupit dlouhou cestu naši hosté z dalekého Libštátu. Čekala nás další těžká zkouška.
Druhé auto hostů mělo malinko zpoždění, takže jsme začínali kolem 10:15 hod. Hned v úvodu se začalo jiskřit na osmé šachovnici, kde soupeř Jirky Majstra zvolil bílými ostrou variantu dámského gambitu. Kritická pozice se objevila na třetí šachovnici.
Kapitánova oběť figury, která měla být jen přechodná, neslavila úspěch. Soupeř našel přesnou obranu a ve zbývající části partie bylo jen otázkou kdy materiální převahu uplatní.
Dobře se pro nás vyvíjela partie na sedmé šachovnici, kde Roman Mužík v Mora gambitu začal soupeře tlačit do defenzívy. Jak už jsme se mohli několikrát přesvědčit, s uplatněním takovéto poziční převahy nemá Roman problémy. Vítězný bod pro nás, na trojce však musel Viktor vzdát, stav 1:1.
Napínavý průběh rozhodně měla partie Jaroslava Kučery na šesté šachovnici. Černými bojoval o aktivitu. Soupeř naštěstí v ostré pozici neobjevil dvoutahový mat a tak jsme si mohli připsat druhý bod. Pomalu, ale jistě přehrával Jirka Majstr svého soupeře, který nakonec prohrál na čas. Stav 3:1 vypadal již uspokojivě.
Na čtvrté šachovnici Petr Boleslav trochu odvážně vyměnil dámu za věž a jednu figuru. Soupeř v dalším průběhu však nechyboval, tak se menší časové tísni dohodli na remíze. To už se na páté šachovnici rýsoval vítězný bod. Petr Kučera pěkně přehrál svého soupeře ve střední hře. Výhodu v koncovce v podobě dvou volných pěšců bez problémů uplatnil.Za stavu 4,5:1,5 se na první šachovnici Honza Vrána se soupeřem shodli na remíze v dost zablokované pozici. Jako poslední partii dohrával Jirka Jína na druhé šachovnici. Partie se přehoupla přes těžkou časovku obou soupeřů do zajímavé koncovky jezdec proti střelci. Náš hráč nakonec výhodu uplatnil k výhře, takže konečný stav je 6:2.
13.02.05 jedeme ven na 8.kolo, tak snad se nám bude dařit.
0x 8458x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat