Konec dobrý, všechno dobré

03.04.2006 08:00 | Turnaje

V neděli 2. 4. jsme v domácím prostředí uzavřeli poslední kapitolu krajského přeboru zápasem s omladinou nabitým Deskem Liberec B. Šlo nám ještě o umístění na stupních vítězů, takže stále bylo o co bojovat. Jako první ukonč...

V neděli 2. 4. jsme v domácím prostředí uzavřeli poslední kapitolu krajského přeboru zápasem s omladinou nabitým Deskem Liberec B. Šlo nám ještě o umístění na stupních vítězů, takže stále bylo o co bojovat.
Jako první ukončil svou partii Petr Kučera ml. na 2. šachovnici s Adamcem (2052). Petr rozšířil svůj repertoár proti 1.d4 o holandskou obranu (1…f5) a po soupeřově 2.
e4 jsme měli možnost sledovat, jak se vypořádá se Stautonovým gambitem. Když mě požádal o posouzení soupeřovy remízové nabídky, zdálo se mi, že se mu zahájení zcela nepovedlo a akceptace se jevila jako vhodná. Druhou rychlou remízu přijal na 4. šachovnici černými hrající Honza Oreský, proti Sergeji Sirotovi (1754), letošnímu přeborníkovi Čech v kategorii H16. I zde se mi zdála pozice bílého z Tarraschovy varianty dámského gambitu o něco lepší, takže nebyl důvod nabídku odmítnout. 1-1. Jak se nakonec ukázalo, byla to poslední půlka, která nám letos v krajáku utekla!
Na 8. totiž rozehrál Jirka Ščerba svou oblíbenou Francii proti papírově o dost slabšímu Jakubíčkovi (1390) značně agresivně a v zápletkách střední hry se to ukázalo jako dobré rozhodnutí. Jirka získal figuru a po chvíli i partii. 2-1. Ještě před časovou kontrolou zakončil vítězně partii i Jirka Jína, jehož soupeřem na 1. šachovnici byl Koldrt (1988). Jirka rozehrál své tradiční schéma, ale jak se mu podařilo urvat celý bod, jsem neviděl. Neviděl jsem ani rozuzlení partie na 7. šachovnici Boleslav-Škopan (1646). Borci ve španělce zaklínili své pěšce a Bolkův mladý soupeř obratně vykrýval všemožné průlomy. Nakonec se sám rozběhl na dámském křídle, což se mu možná stalo osudným. 4-1.
Já jsem na 5. šachovnici vybalil na Ivana Kopala (1935) výměnný Caro-Kann s c3 a od zahájení zahájil aktivní operace. Po oslabení černých polí se černý rozhodl raději pro dlouhou rošádu. Já samozřejmě nekompromisně na stranu druhou a pak rychle dát mat, což se nakonec povedlo. 5-1 Po časové kontrole pak přidal další hřebíček do liberecké rakve Jarda Kučera na 6. Černými přehrál Slažanského (1708) a převahu zkušeně realizoval v koncovce. 6-1 Nejdéle se tentokrát hrálo na 3. šachovnici. Lucku Jínovou čekal mladičký, ale nebezpečný Marek Braun (1876). Hrálo se také Caro, zde s dlouhými rošádami. Viděl jsem až jasně vyhranou koncovku, těžko říct, kde k tomu ta Lucka přišla :-). 7:1
Vřele tedy všem doporučuji přehrát si všechny partie, zas tolik jsem toho tentokrát totiž nezaznamenal. Koneckonců na to máte celé léto!
0x 1416x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat