Moderní zahájení

26.05.2010 14:42 | knihy

"Kniha, která se vám právě dostala do rukou, je rozumným kompromisem mezi vyčerpávající teoretickou publikací a výběrem odlehčených miniaturek. Je primárně určena šachovým nadšencům, kteří hledají základní orientaci v otevře...

"Kniha, která se vám právě dostala do rukou, je rozumným kompromisem mezi vyčerpávající teoretickou publikací a výběrem odlehčených miniaturek. Je primárně určena šachovým nadšencům, kteří hledají základní orientaci v otevřených hrách a chtějí se dozvědět o něco víc, aby zvýšili úroveň své hry. Tato knížka nemá ambice obsáhnout stávající úroveň teorie, spíše se snaží postihnout důležité ideje a to srozumitelným způsobem na komentovaných partiích silných hráčů a hráček z doby, kdy jim ještě zdaleka ne všechna tajemství šachové hry byla odhalena.

"Jsem rád, že i já jsem se mohl stát spoluautorem této učebnice a přeju si, aby čtenářům přinášela radost i poučení pokaždé, když si ji vezmou do rukou," zahajuje knihu svou předmluvou mezinárodní mistr Pavel Šimáček.

MODERNÍ ZAHÁJENÍ

OTEVŘENÉ HRY 1. e4 e5
(učebnice nejen pro samouky)

Autor: IM Richard Biolek
Vydala: H.S.H sport Praha 2010
Zpracování: pevná vazba

Obsah: Každé zahájení je uvedeno krátkou teorií, dále následují komentované partie. Na závěr je připojeno 11 testovacích partií. Kromě autora partie komentovali též velmistři Babula, Cvek, Hába, Hráček, Kulovaná, Láznička, Mokrý, Movsesjan, Navara, Ptáčniková, Štoček, Štohl, Velička, Vokáč, Votava; mezinárodní mistři Biolek ml., Blažková, Kaňovský, Konopka, Pertlová, Petr, Šimáček, Trapl. Celkem 234 partií, dále životopisné medailonky významných československých hráčů. Celkem 198 stran.
Kniha není encyklopedií zahájení, ale může přispět k porozumění strategie daných zahájení.

Cena: 290 Kč (při odběru 5 a více ks – 230 Kč/ks)
Objednávky: e-mail: biolci@volny.cz

5x 4249x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
30.05.2010 08:17 | Autor neznámý

Knížka može byt dobrá ale gde vzít čas to studovat a ešče si to zapamatovat. Já mám tady rozečtěné překlady sumerských destiček, ze 3500 stran mám dočíst ešče 600 stran a ne a ne sa k tomu dostat. Je zajímavé, že si pamatuju gdejaký letopočet ale aby sem si pamatoval jak sa hraje sicilská obrana nebo kralovský gambit tak to je pro mňa velká neznámá.. Totkaj sem sa přihlásil zas do Mohuča na mistrovství světa v rapidu ale udělal sem si čas takže si tam múj pobyt prodlúžím a pokusím sa tam hledat poklad Nibelungú, který sa nacházá kúsek od Mohuča . Musím řéct, že mňa zajímá víc starogermánská sága o Nibelunzách než turnaj v Mohuču ale gdyž už su tam tak chcu spojit svoje oba dva koníčky ( šachy a historie ) dohromady.

28.05.2010 09:30 | Autor neznámý

Napadá mě trochu kacířská otázka, zda IM Klíma nenapsal kapitolu Ponzianiho hra? Spíš  ji měl napsat Szablowski.

26.05.2010 23:17 | Autor neznámý

Jeko trenér si knihu pochvaluji - ve variantách se neztratíte a obzvláště následné miniaturky bývají vhodnými ukázkovými partiemi. Zkoušeli jsme na kroužku už i testovací partie.

Pavel - Používám Essential Chess Openings - tam je více variant a do větší hloubky (nicméně nijak závratné), ukázkové partie jsou ale úplně bez poznámek. Jen je potřeba to pro děcka vžy připravit (přeložit)

LuboChess - Odpověď sice neznám, ale v kapitalismu určitě zabere, když se prodá celý náklad.

26.05.2010 17:27 | Autor neznámý

  Rád se na ní na Seči podívám, věřím Ríšo, že splní mé očekávání. Co dát snaživému žáku do ruky o zahájení od dob knížek Olympie 70.let (jako např. Miniaturky, Chci hrát šachy)? Dnes se každý obává, že vydané nebude zítra platit, proto nic rozumného v Češtině nevyšlo; Ale o tom to vůbec přeci není, pochopení zahájení a příkladné partie jsou základem (novinky, je-li třeba, si talenti doplní sami z aktuálních partií databází). Počítejme: "Kasparovova revoluce", ano, pro pokročilejší, knížky od Pachmanna, něco z knížek od Plisky, ale kdo doplní něco rozumného dalšího? - rád se nechám poučit.

26.05.2010 14:58 | Autor neznámý

Bude mať i pokračovanie (polootvorené/polozatvorené, zatvorené hry) ?