Jiskra Tanvald - 1.Novoborský B

28.11.2004 08:00 | Turnaje

Dnes nás čekala dlouhá cesta do Tanvaldu. Počasí nic moc. A nálada? Jedeme za soupeři, kteří v prvních třech kolech nepoznali porážku. Takže nálada soustředěná. Kdybychom věděli co nás čeká, jeli bychom ve větším klidu. Tak t...

Dnes nás čekala dlouhá cesta do Tanvaldu. Počasí nic moc. A nálada? Jedeme za soupeři, kteří v prvních třech kolech nepoznali porážku. Takže nálada soustředěná. Kdybychom věděli co nás čeká, jeli bychom ve větším klidu. Tak tedy k zápasu.
Zápas se de facto rozhodl při první časové kontrole. Musím zde zdůraznit, že jsem tentokrát sehrál partii bez časových problémů, což je skoro jev nevídaný.
Partii se mi podařilo rozhodnout poměrně brzy a tak jsme se ujali vedení 1:0. Krátce na to přidal remízu Roman Mužík na sedmé šachovnici. Začátek se povedl.
Pozice na ostatních šachovnicích byly přibližně vyrovnané a stále napínavé. Jen na osmé šachovnici začala být vidět převaha Jirky Majstra.
Pomalu se začala blížit první časová kontrola. Poznamenalo to především pozice soupeřů Petra Kučery a Jirky Jíny. Petr sehrál časovku s přehledem. Využil hrubé chyby soupeře a přesnou kombinací partii zakončil. Soupeř Jirky Jíny na druhé šachovnici neudržel tlak bílých figur a musel vzdát. Lepší pozici naopak trochu pokazil Honza Vrána na první šachovnici. Prohru však zaznamenal Viktor Novotný, který v těžké pozici musel kapitulovat.
Na ostatních šachovnicích již všichni časovku se zdravím přežili, tak se skóre prozatím zastavilo na 3,5:1,5 v náš prospěch.
Jirka Majstr ve své partii po útoku přešel do lehce vyhrané koncovky. Další bod pro nás.
To už na šesté šachovnici začínal prosazovat v koncovce jezdce proti střelci svou výhodu i Jarda Kučera. Správným postupem tak vynutil výhru. Nakonec na první šachovnici zvládl trochu pokaženou pozici Honza Vrána. Přešel do věžové koncovky a své dva pěšce navíc lehce prosadil.
Vítězství 6,5 : 1,5 je příjemné, nebylo však vůbec jednoduché.
0x 8439x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat