Jak rozhoduje STK

31.05.2007 08:00 | Turnaje

27.5. se v Pardubicích konala schůze rozšířené STK, o které jsme Vás již informovali v předchozím diskusním článku. Oficiální zápis z této schůze, stejně jako konečnou podobu termínového kalendáře najdete na webu ŠSČR. Dosu...

27.5. se v Pardubicích konala schůze rozšířené STK, o které jsme Vás již informovali v předchozím diskusním článku. Oficiální zápis z této schůze, stejně jako konečnou podobu termínového kalendáře najdete na webu ŠSČR. Dosud chybí zmiňovaný statut vedoucích soutěží a nenašel jsem ani status STK (pouze jednací řád STK z r.
2001, který se zřejmě stejně nepoužívá, v nedělním zápise např. chybí poviná kontrola předchozího zápisu a plnění úkolů, to jen na okraj).

Dnes přišel od předsedy STK, Pavla Chrze, tento mail:
STK ŠSČR na své schůzi vyhodnotila anketu o možnosti play-off extraligy a dále se zabývala možnostmi větší propagace naší nejvyšší soutěže a řízením soutěže 2007-08.
1. Play-off extraligy 2007-08 se uskuteční o 4 družstvech
2. STK ŠSČR děkuje za 10leté řízení extraligy panu Jaroslavu Fuksíkovi, který v této oblasti uvedl velký kus nelehké práce.
3. STK ŠSČR se zabývala možnostmi větší propagace extraligy. Zejména zkvalitněním zpráv na webu ŠSČR, upoutávkami na nadcházející kolo a okamžitými zprávami z dění extraligového dne, tipovacími soutěžemi přilákat větší zájem šachové i nešachové veřejnosti o sledování extraligy, proniknutí do médií, alespoň výsledky v celostátních denících, rozhlasu a samozřejmě televize - prohloubit dnešní zpravodajství na ČT4, event. na ČT1 - obtížné, ale ne nereálné. (Pozn. Mám již dohodnutu schůzku na ČTK, o pravidelném předávání výsledků z ČTK do celostátních deníků, chci dále osobně oslovit vedení Mf, Deníků Bohemia, Sportu atd. - Že se to dříve moc nedařilo, je irelevanní).
Cílem je, aby potencionální sponzor - partner - extraligy, mohl nahlédnout do soutěže, o kterou je všeobecný "divácký" zájem; Samozřejmě to podporuje i zájem sponzorů klubových.
4. STK ŠSČR zvolila nového řediele extraligy Ing. Martina Šmajzra. Obdrží odměnu 7.200 Kč, jako v ostatních ligových soutěžích vedoucí skupin. Dále STK ŠSČR osloví zájemce, kteří by byli ochotni propagovat extraligu, jak je výše uvedeno (web, on-line do médií, atd., sponzoři). První byl osloven ŠK Novoborský, který již vloni zajišťoval bezplatně zpavodajství na webu ŠSČR a na svých stránkách. Podle rozsahu je možné se domluvit na odměně, v hospodaření je celková odměna, včeně řízení extraligy - viz výše, 12.000 Kč).
5. STK ŠSČR se bude zabývat dále během ročníku 2007-08 a dává družstvům k diskuzi
5.1. Náměty z dopis BŠS z Frýdku - Mísku.
5.2. Nabídku Novoborského na on-line přenosy vždy ze dvou utkání kola. Diskutováno by mohlo být na losovací schůzi v září, samozřejmě i z hlediska finančních dopadů.
K systému play-off, které musí být připraveno na mimořádné úrovni pro mediální a propagační využití, v zítra zaslaném rozpisu extarligy.

Uvedený dopis mě vcelku překvapil. S Pavlem Chrzem jsme se o play-off bavili, některé naše (moje) názory jsme prezentovali na webu, ale byla to diskuse o tom, jak by mělo play-off vypadat. Oficiální stanovisko k anketě jsme ale vůbec nedali, protože bez konkrétní představy, jak bude play-off vypadat, kde a kdy se bude konat a hlavně, kdo to zaplatí, nelze takovou otázku ani rozhodnout. S návrhem play-off o 8 účastnících, jak bylo navrženo jsme v podstatě nesouhlasili. Náš názor byl omezení na 4 nejlepší celky. Pardubice byly také proti. Frýdek-Místek navrhoval také 4 účastníky. Od ostatních nemám zprávu. Zajímalo by mě tedy, na základě čeho bylo play-off schváleno. Nelze přece vyhlásit referendum k play-off o 8 účastnících a z výsledných odpovědí (ano/ne) odsouhlasit play-off o 4 účastnících. Pokud diskuse vedla k závěru, že optimální play-off by bylo o 4 účastnících, mělo se dát hlasovat znovu a s jasným termínem, do kdy tak má být učiněno.

Méně podstatnou záležitostí, ale jistě hodnou Vaší pozornosti, je, že v zápisu z nedělní schůze, který byl zveřejněn 29. 5. jasně vyplývá, že se rozšířená STK dohodla na vypsání konkurzu na vedoucího Extraligy. Dva dny na to přijde mail (a neoficiální zprávy jsme měli již včera) s tím, že vedoucí byl už STK zvolen. Pan Šmajzr je jistě vhodný kandidát, ale tohle je konkurz? Takhle jedná STK proti vůli rozšířené STK? To se mi teda nelíbí!

0x 699x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat