Informace ze zákulisí - Turín 2006

31.05.2006 08:00 | Turnaje

Zajímala by nás příprava k zápasu s USA (Robert - novinka Je2!). Co David s Gatou, padl tu názor, že přehlédl Df3. Viktorovu partii po půlhodině všichni odepisovali (asi zaslouženě). Robert skutečně zahrál novinku Je2, kterou ovše...

Zajímala by nás příprava k zápasu s USA (Robert - novinka Je2!). Co David s Gatou, padl tu názor, že přehlédl Df3. Viktorovu partii po půlhodině všichni odepisovali (asi zaslouženě).
Robert skutečně zahrál novinku Je2, kterou ovšem našel za šachovnicí. Při přípravě se tahu g7-g5 nevěnoval.(M.Konopka)
Já jsem přehlédl v partii leccos, i tah Df3, nebo b4.
Například po Jf5 Sxe7 možná vycházelo Jf4 s vyrovnáním.(DAVID NAVARA)
Viktor měl kliku, zahájení bylo nic moc, potom ukázal svou mimořádnou sílu v obraně. Partie byla velmi napínavá, soupeři opakovali v jeden moment třikrát pozici, ale ani jeden z nich nereklamoval remízu - oba totiž tajně doufali, že by mohli vyhrát. Nakamura hrál na výhru i bez pěšce, snažil se hrát na převahu dámy a jezdce proti dámě a střelcovi, Viktor se zase snažil uplatnit volného pěšce.
Podle Zbyňka Hráčka byl zápas s USA doposud naším nejnáročnějším...
(M.Konopka)

Předpokládáme, že bude odpočívat David a Viktor (3 těžké koncovky), tedy největší koně. I když by to znamenalo zapojení Radka. Jak jsou na tom kluci teď? Zbyněk hraje taky už dlouho...
Já bych k těm našim koňům, které jsi jmenoval, zařadil i Zbyňka. Udržel černými Sutovskeho a Griscuka, hraje výborně! Viktor má dneska jasné volno, únava je na něm dost znát. Dalším odpočívajícím bude Zbyněk. Davídka bych totiž připravil o bílé figury. Musí se to vždy kombinovat i s barvami! David hrát chce, tak uvidíme. Nejraději bych vystřídal všechny tři, ale to nejde. Zápas se Slovinskem je ideální pro comeback Radka Kaloda. Tak jsem zvědavý, jak se předvede! Každopádně mu všichni držíme palce!(M.Konopka)

Zjistil jsem, že téměř nikdo neví, jaké je tempo. Čas se nám při přenosech neukazuje.
Čas hraje při partiích pochopitelně klíčovou roli. Robert včera svého soupeře přehrál nejen na pozici, ale právě i na čas. Ten se pak v beznadějné pozici bránil jen s minimalním časem. Tempo je 90 minut na partii a 30 sekund za každý provedeny tah.(M.Konopka)

Děkujeme za odpovědi.
0x 1127x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz