GM Viktor Láznička podruhé prohrál

01.05.2007 08:00 | Turnaje

Po včerejším třetím kole mají aktéři GM surperturnaje dnes "volný" den. Místo vzájemných soubojů za šachovnicí mají na dnešní sváteční den naplánované propagační akce v místním regionu. GM Sergei Movsesian navštív

Po včerejším třetím kole mají aktéři GM surperturnaje dnes "volný" den. Místo vzájemných soubojů za šachovnicí mají na dnešní sváteční den naplánované propagační akce v místním regionu. GM Sergei Movsesian navštíví Orlovou, GM Zbyněk Hráček se vydává za šachisty do Frýdku-Místku. Jastrzebie Zdrój se naopak těší na návštěvu svého krajana GM Michala Krasenkowa.
Nejmladší z účastníků, GM Viktor Láznička, sehraje prestižní VIP simultánku v místě konání Ostravského koníka, Domu kultury města Ostrava.

Vraťme se ale ke včerejším soubojům. Po nedělních dvou remízách jsme se ve 3.kole opět dočkali rezultativního výsledku. GM Michal Krasenkow získal bílými ze zahájení (Slovanská hra) znatelnou výhodu. Po dvacátém tahu musel černý GM Viktor Láznička čelit nebezpečnému útoku, který bílý ještě vystupňoval obětí figury. (viz.diagram po 26...f6) V závěru partie v oboustranné časové tísni Krasenkow bezchybně ralizoval výhodu své pozice a připsal si tak první vítězství v turnaji.

Poprvé v turnaji zasedl GM Zbyněk Hráček za bílé figury a jeho soupeřem byl GM Sergei Movsesian. Ze zahájení vyšel bílý s mírnou výhodou, kterou však Sergei Movsesian přesnou obranou dokázal eliminovat. Partii zakončili oba soupeři opakováním tahů.

Devítikolový FIDE Open dnes pokračuje svým 4.kolem. Ve vedení je sedm hráčů s plným bodovým ziskem 3/3. Na prvním stole jsme poprvé zaznamenali smírný výsledek a v partii IM Vesselovsky - IM Šimáček.
Dlouhou partii jsme viděli v on-line přenosu na druhé šachovnici. V ní dvojka turnaje IM Nikita Maiorov nastoupil bílými proti IM Marianovi Kantorikovi. Ve 28.tahu vznikla na šachovnici jezdcová koncovka. Bílý měl malé plus v podobě aktivnějšího jezdce, ale rozbory v komentátorské místnosti vyvozovaly převážně remízové závěry. Zvrat v partii nastal po tahu bílého 47.b4-b5 (viz.diagram). Černý špatně vzniklou pozici vyhodnotil nepřesně. Místo 47...axb5, kdy měl bílý připraveno pokračování 48.Jxb5 Ke6 49.Jc7+ Kd6 50.Jb5+ s opakováním tahů, obětoval černý jezdce. Černí pěšci však daleko nedopochodovali a bílý Nikita Maiorov si tak připsal trochu šťastnou třetí výhru.

FIDE Open - 4.kolo (on-line partie)
FM Gumula Daniel - IM Maiorov Nikita
Lys Josef - IM Rasik Vitezslav
IM Talla Vladimir - FM Chudinovskikh Alexander M.
IM Simacek Pavel - Inants Aghasi

kompletní výsledky FIDE OPEN
kompletní výsledky Národní OPEN


Další podrobnosti, tabulku GM superturnaje naleznete u nás na stránce on-line nebo na oficiálních stránkách turnaje - Ostravský koník 2007
0x 2140x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat