Four Nations Chess League

11.05.2007 08:00 | Turnaje

Uplynulý víkend byla dohrána nejvyšší anglická soutěž družstev - 4NCL. Jelikož se soutěže účastní i několik našich krajanů, mrkneme se, jak si vedli. Nejvyšší soutěž se nazývá 1. divize a má stejně jako 2. a 3. di...

Uplynulý víkend byla dohrána nejvyšší anglická soutěž družstev - 4NCL. Jelikož se soutěže účastní i několik našich krajanů, mrkneme se, jak si vedli.

Nejvyšší soutěž se nazývá 1. divize a má stejně jako 2. a 3. divize 12 účastníků. Suverénním způsobem si v ní vedla družstva Guildford ADC 1 a 2, když obsadila obě přední místa a navíc zaznamenala pozoruhodné rekordy – 100% zisk vítěze a 10 výher z 11 stříbrného týmu. Mezi registrovanými hráči tohoto oddílu jsou Svidler, Laut
ier, Krasenkow, Harikrishna a řada dalších silných velmistrů, nejsilnějším nastoupivším hráčem byl ale GM Rowson 2594. S pravidelným průměrem sestavy nad 2500 nebyla ale cesta k Dunworth Trophy, nazvané po zakladateli ligy, nikterak klikatá. Když jsme u těch sestav – krom řady hráčů, kteří do hry vůbec nezasáhnou je další zajímavostí i volné usazování za šachovnice – hráči nemusejí nastupovat podle žádné soupisky. Třetí místo patří po zásluze týmu Hilsmark Kingfisher.

Papírově nejsilnějším hráčem ligy byl GM David Navara z celkově 4. družsva – Slough Sharks. V závěrečném trojkole dal zapomenout na svou letošní špatnou formu a díky 2 výhrám a remíze s Rowsonem se dostal na 3/5.

Na 6. místě skončil tým North West Eagles, za který odehrál všech 11 kol Štefan Mačák ze Slovenska. Tento hráč není u nás příliš známý, poslední dobou hraje právě jen v Anglii. V roce 2005 reprezentoval ale Slovensko na MS juniorů v Istanbulu. Ve 4NCL po 4 úvodních výhrách sice trochu propadl, přesto mu 6 bodů stačilo na splnění normy IM. Gratulujeme! Jeho výhru nad naší jedničkou si na stránkách www.ultim8games.com můžete prohlédnout třeba jako video. Na 7. místě skončil tým The Ads, za který pravidelně nastupovali Lukáš Černoušek (3/7) a Jiří Jirka (5,5/7).

Příští rok si nejvyšší divizi zahrají i nejlepší 3 celky z Divize 2: Barbican, Richmond a Cambridge University (ta vyfoukla ve vzájemném duelu v posledním kole postup tradičním rivalům z Oxfordu). Richmondu jistili postup v posledním trojkole GM Markoš (3/3) a IM Čech (2,5/3). Gratulujeme k postupu!

Stránky soutěže.
0x 978x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat