Fejfarův memoriál

08.10.2003 08:00 | Turnaje

Tento pojem se již začíná vytrácet i ze šachově laděných hlav. Je načase zmapovat alespoň některá základní data. Píše se rok 1962, kdy novoborští šachisté vypisují první ročník FEJFAROVA MEMORIÁLU v bleskové hře. Moc mater...

Tento pojem se již začíná vytrácet i ze šachově laděných hlav. Je načase zmapovat alespoň některá základní data. Píše se rok 1962, kdy novoborští šachisté vypisují první ročník FEJFAROVA MEMORIÁLU v bleskové hře. Moc materiálů se nedochovalo. Pár fotek, brožura k 27.ročníku a naštěstí soupis dosavadních vítězů. Hrací místností je závodní jídelna o.
p.Crystalex v Novém Boru, pro vítěze je připraven putovní pohár (šachová věž), na který bude vyryto jeho jméno. Zpočátku se turnaj hraje systémem, kdy jsou účastníci rozděleni do skupin po čtyřech a vítězové skupin pak postupují dále. Takhle to jde až do finále. Roku 1981 se poprvé hraje Švýcarským systémem na 19 kol. Tento systém vydrží až do posledního ročníku, pravděpodobně v roce 1991. Plných 30 ročníků. Na to nejdůležitější bych málem zapomněl. Turnaj se hrál na počest významného novoborského šachisty pana FEJFARA. Musím bohužel přiznat, že zatím více o něm nevím. Nejsem si ani jistý zda poslední fotka v galerii patří jemu.
0x 11558x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat