Elista - válka pokračuje!

05.10.2006 08:00 | Turnaje

Dnes nás čeká od 13:00 již 8. partie zápasu. Kramnik vede 4:3 a má dnes bílé figury. Na obvinění z používání Fritze reagoval Carsten Hensel, Kramnikovův manažer, návrhem organizační komisi na bezpečnostní opatření, která by zab...

Dnes nás čeká od 13:00 již 8. partie zápasu. Kramnik vede 4:3 a má dnes bílé figury. Na obvinění z používání Fritze reagoval Carsten Hensel, Kramnikovův manažer, návrhem organizační komisi na bezpečnostní opatření, která by zabránila Topalovovu týmu podstrčit důkaz o Kramnikově podvádění.

Vážený pane Bovaeve,
Obdržel jsem informaci, že by se Topalovův tým mohl pokusit namočit pana Kramnika do dalšího skandálu.
Podle této informace mohou plánovat vytvoření situace, kde by nějakým způsobem vyrobili „důkaz“, že Kramnik podvádí. Jednou z možností je, že by člen Topalovova týmu nainstaloval elektronické zařízení nebo něco podobného do odpočinkové místnosti nebo na do koupelny pana Krmanika.

Hnacím motorem takového jednání by mohl být pokus odvrátit pozornost od negativního vnímání Topalovova týmu veřejností, která takto hodnotí jeho předchozí pokus. Navíc mohou doufat, že donutí pana Kramnika přestat hrát a odstoupit ze zápasu.

Poté Hensel navrhuje řadu bezpečnostních opatření týkajících se osobních prohlídek osob pohybujících se v okolí a kontrol odpočinkových místností a toalet.
Dále také reagoval na včerejší obvinění jeho odmítnutím. „Jeho jediným záměrem je diskreditovat Kramnika v médiích, protože každý, kdo šachu alespoň trochu rozumí ví, že je to naprostý nesmysl.
V souladu s prohlášením Asociace šachových profesionálů budeme požadovat, aby chování Topalovova týmu prošetřila etická komise FIDE.“

Zde můžete sledovat live přenos partie, v příspěvcích pak debatovat o jejím průběhu i o všech dalších událostech ohledně zápasu.
0x 908x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat