Drby z derby

02.12.2005 08:00 | Turnaje

V neděli 27. 11. 2005 jsme v krajském přeboru ŠSLK hostili výběr České Lípy. Soupeř přijel až na Petra Locha v kompletní sestavě a souboj to byl dlouho napínavý. Svou návštěvou nás dokonce poctil i GM Zbyněk Hráček, čekající ...

V neděli 27. 11. 2005 jsme v krajském přeboru ŠSLK hostili výběr České Lípy. Soupeř přijel až na Petra Locha v kompletní sestavě a souboj to byl dlouho napínavý. Svou návštěvou nás dokonce poctil i GM Zbyněk Hráček, čekající marně na soupeřku z Plzně…
Vše pro nás začalo dobře na 6. šachovnici, kde Jarda Kučera sebral záhy Pavlovi Veselému figuru a ten vzdal.
1:0. Několik pozic jsme ale měli o dost horších, takže o ničem nebylo zdaleka rozhodnuto. Jednu z nich pro nás zachránil pověstný remízový král Bedřich Matouš. Nabídl Lucce Jínové plichtu, která se dost dobře nedala odmítnout. 1,5:0,5. Své velmi nadějné postavení se mnou pokazil i Pavel Košnar, a protože se obával, aby nebylo ještě hůře, dal raději místo pro něj lepší koncovky s nestejnými střelci přednost smíru. 2:1.
Poté vzdal na 1. šachovnici našemu Jirkovi Jínovi Milan Lesage a bylo již o dost lépe 3:1. Úporně bránit se musel Honza Oreský. Poté, co Lukáš Švasta nevyužil všech útočných možností, skončila partie nerozhodně. 3.5:1,5.
Vítězství v zápase nám přinesl náš prezident Roman Mužík. V horší pozici jeho soupeř, Miroslav Schütz, ještě přehlédl a bylo vymalováno. 4,5:1,5.
Zbývající partie Petra Kučery s Miroslavem Honců a Jirky Ščerby s Josefem Jirkou neměly již na výsledek duelu vliv a byly po chvíli dány za remis.
Oplatili jsme tak České Lípě stoprocentně loňskou porážku, pustili jsme jen 5 remíz a nikdo neprohrál. Po třech výhrách jsme v tabulce druzí, pouze o 1 bod skóre za Bižuterií Jablonec. Příští kolo hrajeme 11. 12. 2005 s Lokomotivou Liberec.
0x 2461x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat