Dnes proti Číňankám!

27.05.2007 08:00 | Turnaje

Včera dokázaly naše reprezentantky, odpočaté po volném dni, vybojovat remízu s Němkami. Dnes je čeká suverénní Čína (na snímku nejmladší hráčka mistrovství Hou Yifan). V rozhovoru po výhře nad Annou Ušeninou se 13letá Č...

Včera dokázaly naše reprezentantky, odpočaté po volném dni, vybojovat remízu s Němkami. Dnes je čeká suverénní Čína (na snímku nejmladší hráčka mistrovství Hou Yifan).

V rozhovoru po výhře nad Annou Ušeninou se 13letá Číňanka zúčastnila tiskové konference. Na ní jsme se měli mj. možnost dozvědět, že se z rodného Tian-Ču přestěhovalo do Pekingu, kde sídlí Národní šachové centrum se školou pro talentované hráče. Ti jsou vybíráni po celé zemi. Yifan hraje od 6 let a hned na je
dnom z prvních turnajů jí vybrali do tréninkového centra. Prošla všemi testy, a tak od té doby trénuje zde. Trenérem mladé Hou je velmistr Ye. V jejím úspěchu prý nejsou žádné tajnosti – ráda čte šachové knihy (má je radši než počítač, který používá jen zřídka) a trénuje. Z šachistů na ni největší dojem udělal Robert Fischer. V Rusku se jí líbí.


On-line začíná v 11:00.

Volný den, zleva: Jacková, Němcová, Sikorová a Blažková.


report od IM Pavla Šimáčka:
"Botswanu jsme porazili zcela hladce a s Německem to byla tentokráte štastná remíza. Po zajímavé, ale korektní remize na první desce, sice prohrála Olga Sikorová na druhé v ostré variantě anglického útoku, jenže na třetí šachovnici zachránila Petra Blažková s pomocí falešného střelce prohranou koncovku a Káťa Němcová perfektně nejdřív pozičně a pak i takticky rozemlela čtvrtou Němku. (Schoene) Dneska si to užíváme, naše soupeřky jsou absolutní světová špička. Zvláště pak Hou Yifan na druhé šachovnici patří s elem cca 2515 ve svých čtrnácti letech k největším světovým talentům."Čína včera zvýšila svůj náskok, když porazila Gruzii 3,5 – 0,5. Na první šachovnici získala Číňanka pěšce, ale černá Danielyan aktivizovala své figury a pěšce získala zpět a soupeřky podepsaly smír. Na druhé šachovnici rozhodla podle oficiální zprávy fyzická kondice. Po 3 hodinách hry začal Mkrtchyan dělat proti bezchybné Yifan drobné chyby, kterých ale bylo při konečném součtu dostatek na prohru partie. Na třetí šachovnici to bylo jasné, Shen Yang smetla Nelly Aghinyan ze šachovnice. Na 4. šachovnici zkusila Gruzínka v sicilské obětovat figuru za útok na krále, ale Huang Quian v klidu počítala všechny varianty a útok odrazila.

Důležitým soubojem především o stříbro byl zápas Rusko – Ukrajina. Na první šachovnici se utkaly 2 časté rivalky, které spolu sehrály již přes deset partií – Taťána Kosinceva a Kateryna Lahno. Tentokrát se hrála španělka a došlo k složitému pozičnímu boji. Ruska získala figuru za 3 pěšce. Pěšci byli celkem nebezpeční, ale Taťána problém úspěšně vyřešila a zvítězila. Její sestra Naděžda remizovala s Annou Ušeninou. Na zbylých šachovnicích se to ale pro hostitele šampionátu nevyvíjelo tak příznivě. Na třetí šachovnici měla sice Korbut s Gaponěnko výhodu, ale pochybila a partii ztratila. Až zkušená Kavalevskaja zachránila ruský tým od porážky, přestože její pozice s Taťánou Vasilevič nebyla také z nejjednodušších. Po remíze si tedy Rusky udržely nad Ukrajinou nejtěsnější náskok, na Ukrajinu se dotáhly Gruzínky.

Pořadí po 6.kole: 1. Čína 11b. (20,5/24)
2. Rusko 9.b. (14)
3. Ukrajina 8b. (14,5)
4. Gruzie 8b. (14,5)
5. Vietnam 7b. (13,5)
6. Polsko 5b. (11,5)
7. Německo 5b. (10,5)
8. Arménie 4b. (12,5)
9. Česká republika 3b. (9,5)
10. Botswana 0b. (0)


Můžete navštívit i oficiální stránky.

Sponzor výpravy:
0x 1028x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat