Dnes na pořadu 3.kolo Ostravského koníka

30.04.2007 08:00 | Turnaje

V sobotu 28.4. byly zahájeny všechny tři turnaje Mezinárodního šachového festivalu - Ostravský koník 2007. Los prvního kola proběhl s malým zpoždněním. Oproti plánu se začínalo hrát okolo šesté hodiny. GM superturnaj sv...

V sobotu 28.4. byly zahájeny všechny tři turnaje Mezinárodního šachového festivalu - Ostravský koník 2007. Los prvního kola proběhl s malým zpoždněním. Oproti plánu se začínalo hrát okolo šesté hodiny.

GM superturnaj svedl hned v úvodním kole proti sobě dvě pardubické opory, GM Sergeje Movsesiana a GM Viktora Lázničku.
Pravidlo nastavené pořadateli, že hráči výše zmíněného turnaje nesmí nabízet remízu do 30.tahu, moc jejich partii neovlivnilo. Skeptiky, kteří očekávali v jejich vzájemném souboji poklidnou remízu, vyvedli dokonale z omylu. Sedmdesátitahová partie končila kolem 23.00hodiny v celém sále jako jedna z posledních.

V druhé partii GM Krasenkow Michal - Hráček Zbyněk získal černý zajímavou hru s mírnou výhodou. Zbyněk Hráček později vlastními slovy komentoval: "V mírně lepší pozici ve čtyřvěžovce jsem nedocenil možnosti bílého a po výměně jednoho páru věží jsem více jak remízu nehledal."

FIDE Open se neobešel v úvodním kole bez překvapení. O první se postaral Tomáš Pecha z BŠŠ Frýdek-Místek. Černými porazil nasazenou trojku turnaje GM Tomáše Likavského.
Na prvních dvou šachovnicích přenášených on-line nepřipustili favorité pochyby. Novoborský IM Pavel Šimáček si černými poradil s Janem Didim z místní ŠK Elspol s.r.o. Ostrava.
Ani pozdní noční příjezd nasazené dvojky turnaje IM Nikity Maiorova neovlivnil neblahým způsobem jeho výkon v úvodním kole. Na úvod porazil Václava Hromadu ze Slezanu Opava.

V nedělním druhém kole zasedl GM Sergei Movsesian opět za bílé figury, tentokrát proti GM Michalu Krasenkowovi. Ač mu tentokrát bílé figury vítězství nepřinesly, stále vede v turnaji s náskokem 0.5bodu.Poslední vzájemný souboj GM Viktora Lázničky s GM Zbyňkem Hráčkem jste mohli sledovat v druhém extraligovém kole v Novém Boru. V zápase připsal Viktor Láznička důležitý bod pro Pardubice. Tentokrát, opět černými, zvolil Zbyněk Hráček v zahájení gambitové pokračování, pohybujících se někde ve "volžských vodách". Po celou partii měl za pěšce dostatečnou kompenzaci. Partie nakonec skončila po dohodě remízou.V dnešním 3.kole GM superturnaje uvidíme níže uvedené dvojice. Ve FIDE Openu se ve třetím kole začínají vytvářet na předních šachovnicích vyrovnanější dvojice. V on-line přenosu uvidíme jedničku turnaje IM Pavla Šimáčka, který se černými utká s IM Vesselovským. Druhou šachovnici stále drží IM Nikita Maiorov, který narazí na IM Mariana Kantorika.

GM superturnaj - 3.kolo
GM Krasenkow Michal - GM Láznička Viktor
GM Hráček Zbyněk - GM Movsesian Sergei

FIDE Open - 3.kolo (on-line partie)
IM Vesselovsky Serguei - IM Simacek Pavel
IM Maiorov Nikita - IM Kantorik Marian

kompletní výsledky FIDE OPEN
kompletní výsledky Národní OPEN


Další podrobnosti, tabulku GM superturnaje naleznete u nás na stránce on-line nebo na oficiálních stránkách turnaje - Ostravský koník 2007
0x 2506x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat