CZECH OPEN 2007: Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev

17.07.2007 08:00 | Turnaje

V neděli byl v Pardubicích dohrán jeden z tradičních úvodních turnajů – turnaj čtyřčlenných družstev OCÉ Open. Medailisty nám už oznámila oficiální zpráva, ale tento turnaj si na našem sereveru zaslouží jistě více pozornosti...

V neděli byl v Pardubicích dohrán jeden z tradičních úvodních turnajů – turnaj čtyřčlenných družstev OCÉ Open. Medailisty nám už oznámila oficiální zpráva, ale tento turnaj si na našem sereveru zaslouží jistě více pozornosti. Na startu se totiž sešlo 413 hráčů z 9 zemí. 40 z nich se honosilo titulem FIDE – mezi nimi 5 velmistrů a 11 mezinárodních mistrů.
Celkový počet družstev byl 87.

Nejvýše nasazené družstvo, ukrajinský Dněpr splnil papírové předpoklady na 100%, když nedal nikomu šanci. Velmistru Korobovi (2530) sebral první půlku až Petr Kačírek (2388) v posledním kole, GM Kononěnko (2501) a IM Kireev (2380) neztratili v 7 kolech vůbec nic. Největší slabinou se tak ukázal být IM Varitski (2310), který získal „pouze“ 5 bodů.

Druhý nasazený tým YAMAL 1 měl obhajobu stříbrné pozice již těžší. Ukrajince totiž potkal až v 5. kole a nabranou ztrátu mohl dohánět pouhá 2 kola. Avšak zisk 6,5/8 přesně stačil. Zde se dařilo naopak poslednímu prknu – FM Okara nahrál 6 bodů bez prohry.

Turnaj jsme v minulém článku opustili před závěrečným dvoukolem. To zahajovalo v krutých 8:00 ráno, na což si jistě nestěžoval pouze IM Lukáš Klíma, který když se probudil, stál již proti GM Iskusnyhovi z Eurokomplex Autoskla Pardubice (2488; 6,5bodu) na prohru. Hlavně jeho zásluhou skončily domácí na krásném 7. místě. Dněpr krutě srazil Kutnou Horu (nakonec 12.; Žilka 6/7), Turnov zařízl 3,5 Náchod (nakonec 9.; Ringel 5,5), jinak končily české souboje vcelku vyrovnaně a bylo jasné, že o titulu rozhodne až poslední kolo.

V něm Turnov vypadl ze hry o titul - narazil totiž na neprostupnou zeď v podobě Dněpru. Uhrané 2 remízy (Maršálek 6,5) stačily alespoň na 6. místo a český bronz. Před ně se, kromě lotyšské šachové školy s GM Klovansem v čele, dostali ještě 2 týmy – Bohemka a Slavia Hradec Králové. Bohemce na 3. místo a titul MČR chybělo pouhých půl bodu. Sobotu přitom odehrála o 3 lidech, když si Květoslav Znamenáček zlomil ruku. Pořadatelé jim alespoň dovolili dodatečné doplnění soupisky a 2 body Rosti Táborského dokazují, že i lavičku má extraligový nováček silnou.

Mistrem ČR se tak stává Slavia Hradec Králové ve složení IM Nun (2366), FM Vacek (2329), FM Prymula (2308) a Kořínek (2247). Ukazuje se, že na titul MČR je nejlepší útočit zezadu. Slavii se to podařilo díky výhře v derby s Rapidem Pardubice 4:0. Abychom nevynechali nikoho z první desítky – první desítku uzavírají Borci na konci pod taktovkou vítěze Klatov Jana Havlíka (2238, 5 bodů bez prohry).

Kompletní výsledky najdete na Chess-results.

Sponzor turnaje, společnost OCÉ, umožňuje svým zákazníkům účinné a efektivní zpracování dokumentů nabídkou průběžně inovovaných produktů pro správu a tisk dokumentů pro profesionální prostředí.
0x 940x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat