Bundesliga v cílové rovince

30.03.2007 08:00 | Turnaje

Dnes začíná poslední dvoukolo německé bundesligy. Na rozdíl od většiny obdobných soutěží nás nečeká žádný strhující finiš ani napínavé záchranářské souboje, to podstatné je totiž už téměř jistě dané. Jistí jsou ji...

Dnes začíná poslední dvoukolo německé bundesligy. Na rozdíl od většiny obdobných soutěží nás nečeká žádný strhující finiš ani napínavé záchranářské souboje, to podstatné je totiž už téměř jistě dané.
Jistí jsou již všichni 4 sestupující. Z bundesligové šestnáctky vypadne mj. i celek nám nejbližší – SC Bann – z jehož 14 hráčů nosí hned 8 dvouocasého lva na prsou.
Doprovodí je Berlín, Mülheim a Tegel.
I na opačném pólu tabulky se zdá být jasno. Hvězdami nabytý Baden Baden má na druhý Hamburk náskok 4 zápasových bodů a 17,5 bodů skóre, což znamená, že jim k titulu stačí ve dvou posledních zápasech urvat někde jeden bodík. Pro hvězdy typu Anand, Svidler, Shirov a spol. by to rozhodně neměl být problém. Domovské stránky klubu slibují tento víkend účast Ananda, který se zároveň v neděli stane světovou jedničkou (nová listina FIDE) a Carlsena, kteří se oba účastnili bojů v Monaku. V neděli po zápase jsou všichni hosté zváni na přípitek. V Baden Badenu hraje (na 10. šachovnici!) i slovenská jednička, Sergej Movsesjan. S nejvyšší pravděpodobností tak rozšíří již značně početnou sbírku ligových titulů (naposledy to byl titul český a islandský).
Mnohem napínavější to ale bude o stříbro. Zatím ho s 20 body drží ve své moci Ftáčnikův Hamburk. Vzhledem k nedělnímu zápasu s Baden Badenem by ovšem jednobodový náskok na SG Porz nemusel stačit. Porz je navíc vysoce nebezpečný, jako jediný dokázal letos jinak suverénní Baden Baden porazit. Bez teoretických šancí není ani osmnáctibodový Remagen či dokonce Navarův Bindlach se 16 body.
Z ostatních týmů zmíním jen nelichotivé 11. místo předloňského šampióna a loňského vicemistra, Werderu Brémy. Zbyněk Hráček k tomu říká: „Nikomu se nám letos nedaří. Jedinou výjimkou je Ukrajinec Areschenko, který vyhrál prvních 6 partií a má teď bilanci 6,5/8. Také jsem si všiml, že jsme tým myslitelů. Když jsme posledně hráli, stál jsem docela dobře, ale měl hodně špatný čas. Šel jsem se podívat, jak stojí týmový spoluhráči, a z hrůzou jsem zjistil, že mám z našich čas nejlepší!“.

Výsledky Čechoslováků:
GM Movsesjan Baden Baden 7,5 8
GM Ftáčnik SK Hamburk 5,5 13
GM Navara Bindlach 4,5 11
GM Štohl Bindlach 7,5 13
IM Markoš Bindlach 7,5 12
GM Hráček Werder Brémy 7 13
GM Babula Werder Brémy 5,5 11
GM Láznička SC Bann 4 11
GM Štoček SC Bann 3 11
GM Cvek SC Bann 6 11
GM Jirovský SC Bann 1,5 5
Doležal SC Bann 2,5 6
IM Černoušek SC Bann 1 4
Možný SC Bann 0 3
Nun SC Bann 1 6

Několik německy opoznámkovaných partií, včetně partií 3 Čechů.

On-line přenosy z Baden-Badenu (skoro všichni Češi a Slováci), Mülheimu a Eppingenu.
0x 1221x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat