Brno 2006

07.07.2006 08:00 | Turnaje

Šachový klub Duras z Brna pořádá v těchto dnech v Bobycentru řadu šachových turnajů. Nás pochopitelně nejvíce zajímá nejsilnější velmistrovský Tespo engineering 2006, kde je nejvýše nasazeným náš Radek Kalod. Jenže tomu se n...

Šachový klub Duras z Brna pořádá v těchto dnech v Bobycentru řadu šachových turnajů. Nás pochopitelně nejvíce zajímá nejsilnější velmistrovský Tespo engineering 2006, kde je nejvýše nasazeným náš Radek Kalod.
Jenže tomu se na turnaji vůbec nedaří. Po sérii remíz prohrál s Lukášem Černouškem, porazil Ido Porata, dnes ale opět podlehl černými v ruské GM Mistovi.
Snad se mu zadaří zítra s Jiřím Jirkou - ten na své vystoupení nebude jistě rád vzpomínat. Ve vedení je zatím Jan Bernášek, který by ale ke splnění normy musel v obou závěrečných kolech zvítězit. Čeká ho ale i právě Mista, který je druhý jen na pomocné hodnocení.
V IM turnaji DS Brno 2006 vede IM Jakubowski 8/9 následovaný IM Sosnou (7,5) a překvapením turnaje, izraelským Nabatym (6,5).Po dvou prohrách se propadl Neklan Vyskočil.
V druhém IM turnaji, REDA Brno 2006, splnila normu WIM Eva Kulovaná (gratulujeme!), která je po IM Szymanskim (8b) a Pavlu Čechovi (6,5b) třetí.
Výsledky a partie

Po 5. kole jsme se ho zeptali:
Jak si vedeš?
Překvapivě jsem jednoznačně dosavadní remízový král turnaje, ještě jsem nezapsal jiný výsledek. Není to ale, že bych se nesnažil, všechni to byly remízy velice bojovné. Snad jen v prvním kole, kdy jsem ještě dopoledne dělal poslední zkoušku a hodinu po ní šel bez přípravy hrát, jsem raději na Honzu Bernáška zahrál solidní výstavbu. S Beatou Kadziolka jsem stál i lépe, ale s minutou a půl na hodinách jsem neviděl, jak vyhrát a přijal raději remízu. V nedělním dvoukole se mi podařilo přehrát Martina Petra, posléze ale i podcenit jeho možnosti a nakonec jsem věžovku musel zachraňovat. V partii se Stopou jsem dokonce obětoval figuru, ale ne a ne se těch remíz zbavit.
Jsem po MČR a olympiádě myslel, že remízy ani neumíš?
Když si ale vzpomenu na olympiádu, remízy nejsou zase tak špatný.
Kdo má v turnaji šanci na splnit velmistrovskou normu?
Především Polák Jacek Stopa - ten má po 5 kolech +3, potřebuje +5 z 10 partií. Nadějně hraje i Petr Martin, i když ten dnešní prohrou s klubovým kolegou Bernáškem spadnul na +1 (a na stejnou úroveň tak pomohl svému soupeři).
A sleduješ i oba IM turnaje a Open? Trochu to stíhám. V Openu se zatím nic moc neděje, zahajovací kola ve Švýcaru vyhrávají povetšinou favorité. V DS Brno (IM turnaj) to kosí 2 ze 3 nasazených IM, Jakubowski se Sosnou mají oba 4,5 z 5. Výborně rozehrané to ale má Neklan Vyskočil, jako jediný by mohl normu uhrát. Podobné je to i ve 2. turnaji, Imka mají nad ostatními jasnou převahu, Szymanski má dokonce 5/5! Zajímavostí všech turnajů je účast jedné izraelské rodiny. Otec rozhodil svých 5 synů a 2 dcery do všech turnajů.
0x 1189x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz