Exkluzivní limitovaná série právě vyšla

02.06.2010 07:02 | Bobby Fischer proti českým velmistrům

Vázaná v imitaci kůže a se všitou záložkou a s perleťovým přebalem. Na obálce je stříbrný diagram s pozicí, kterou se Bobby Fischer stal mistrem světa. Tak je vypravená exkluzivní číslovaná edice knihy Bobby Fischer proti českým...

Vázaná v imitaci kůže a se všitou záložkou a s perleťovým přebalem. Na obálce je stříbrný diagram s pozicí, kterou se Bobby Fischer stal mistrem světa. Tak je vypravená exkluzivní číslovaná edice knihy Bobby Fischer proti českým velmistrům, kterou minulý týden vydala Pražská šachová společnost.

Limitovaná číslovaná edice vychází v nákladu 77 kusů (standardní vydání knihy vyšlo v nákladu 777 ks), stojí 888 Kč a je možné si ji objednat u vydavatele (pavel.matocha@gmail.com). Ukázky z knihy a fotografie z jejího křtu, kdy kmotrem byl předseda vlády Jan Fischer naleznete na stránkách Pražské šachové společnosti.

A co říkají o této knize šachoví velmistři, mistři a publicisté?

„Málokterá šachová kniha udělala tak silný dojem. Velmistři Hort, Kaválek i Pachman dokázali své vzpomínky vložit do slov s neuvěřitelnou lehkostí, tyto stránky jsem prolétl doslova se zatajeným dechem a všechen svět kolem mne jakoby přestal existovat,“ napsal v recenzi mezinárodní mistr David Dejf Kaňovský.


„Bobby Fischer je šachová báseň i pravda. Mistr mistrů světa. O to víc mě uchvacují partie čtyř našich slavných velmistrů, kteří Bobbymu statečně vzdorovali. Skvělé čtení, úchvatná šachová dobrodružství, vtečná kniha,“ uvedl spisovatel Vítězslav Houška.„Šachy se s příchodem Fischera radikálně změnily a ani po jeho odchodu nebudou už nikdy stejné jako dříve. Tato kniha poskytuje čtivou formou náhled do části života a díla jedenáctého mistra světa. Cenná je zejména díky svědectvím hráčů, kteří se s Fischerem setkali osobně,“ řekl nejlepší český šachista David Navara.


„Všichni spoluautoři jsou naší šachové veřejnosti velmi dobře známi. Nejenom jako světově proslulí velmistři, ale také jako literáti a Hort a Kaválek navíc jako skvělí vypravěči. Kdo měl to štěstí oba tyto pány slyšet, jak bravurně líčí zákulisí šachového světa, ten si jistě rád tyto příběhy obnoví v psané formě. Kterak Fischer sbíral v Jugoslávii muchomůrky a hrál bezchybné blicky (Hort), Kaválkův článek „Bobby“, nebo co všechno naučil Fischer velmistra Navaru, to se v této knížce dočtete. Je to skvělý úvod do starých dobrých časů, kdy šachu ještě nevládly počítače, nýbrž lidské mozky,“ napsal šachový historik Jan Kalendovský.

0x 1359x pogous
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat