Blicáte po netu?

29.12.2006 08:00 | Turnaje

Šachy se dají na internetu hrát on-line na mnoha místech. Problémem těch nejlepších serverů bývá, že to není zadarmo. A problémem serverů, kde se dá zadarmo hrát, je obvykle jejich nižší kvalita, případně nepřítomnost přimě

Šachy se dají na internetu hrát on-line na mnoha místech. Problémem těch nejlepších serverů bývá, že to není zadarmo. A problémem serverů, kde se dá zadarmo hrát, je obvykle jejich nižší kvalita, případně nepřítomnost přiměřených soupeřů.
Na naší scéně se ale nedávno objevil nový server www.
ultim8games.com. Jedná se o projekt několika slovenských šachových nadšenců, kterým se jejich dítko opravdu povedlo. Nedávno ho začali ještě vylepšovat o zpravodajství a další zajímavosti, takže určitě stojí tam mrknout.
K samotnému hraní mám jen několik poznámek. Po jednoduché registraci můžete hned začít hrát – stačí mít jen nainstalovánu tu správnou verzi Javy. Líbí se mi, že server nevyužívá stolkové metody (jako např. polský Kurnik) – zádate do systému svůj požadavek na tempo partie a ten se všem zájemcům o partičku objeví ve výzvách. Server zatím neběží nijak dlouho, a tak si své hráče zatím stále hledá. Vzpomenete-li si na blicku po netu ve tři ráno, zkuste to raději jinde, ale v po večerech můžete nakouknout zrovna třeba sem. Výhodou tohoto serveru totiž je, že zde zatím hrají téměř výlučně ostřílení kluboví borci, takže se nudit rozhodně nebudete.

A kde hrajete Vy? Který server byste doporučili, který naopak? Těšíme se na Vaše příspěvky.
0x 1198x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat