Biel po 6. kole

31.07.2006 08:00 | Turnaje

Šachový festival v Bielu se přehoupl do své druhé poloviny. V sobotu měli účastníci superturnaje i turnaje žen volno, včera už ale opět zasedli k šachovnicím. Volný den bojovněji naladil ženy – všechny partie totiž skončily rezu...

Šachový festival v Bielu se přehoupl do své druhé poloviny. V sobotu měli účastníci superturnaje i turnaje žen volno, včera už ale opět zasedli k šachovnicím. Volný den bojovněji naladil ženy – všechny partie totiž skončily rezultativně. Už 3. výhrou v řadě si vedení pojistila Pia Cramling, která si stále udržuje náskok před také vítězící Yelenou Dembo z Řecka.
Naopak po skvělém startu asi poněkud došly síly Polce Monice Socko (za svobodna Bobrowská) – připsala si již 2 porážky v řadě a nyní se dělí o 3.-4. místo s Annou Muzychuk (ročník narození 1990!). Po 6. kole průběžné pořadí naprosto přesně koresponduje s papírovými předpoklady, takže ani nepřekvapí, že na posledních dvou místech jsou také dvě ELOvě nejslabší hráčky – Almira Skripchenko a Ekaterina Atalik.

Soutěž mužů je o poznání jasnější. Alexander Morozevich se oklepal po prohře z 2. kola proti Carlsenovi a připsal si již 4 výhry v řadě. Pokud k tomu připočítáme ještě výhru z 1. kola proti Bruzonovi, pak zatím zaznamenal fantastický výkon 5/6 a vede už rozdílem celého bodu. Průběžně druhý je Teimour Radjabov z Ázerbájdžánu se 4 body, jen o půlku zpět je Magnus Carlsen (ročník narození 1990). Tato trojice se výrazně oddělila od zbytku startovního pole, které nedosahuje ani na 50% zisk. Loňský vítěz Andrei Volokitin je zatím na -1, což odpovídá zisku 2,5 bodu. Ještě mnohem hůře na tom jsou Kubánec Lazaro Bruzon a místní rodák Yannick Pelletier, kteří oba mají pouze 1,5 bodu. U Pelletiera se podobný bodový zisk tak trochu čekal, je totiž jednoznačně nejslabším účastníkem turnaje. U Kubánce jde ale jednoznačně o zklamání.

Otevřený turnaj BrainStore-Master má za sebou také 6 odehraných kol a stejně jako po 3 odehraných kolech, kdy jsme uveřejnili náš poslední článek, je i tentokrát na čele trojice velmistrů. Samozřejmě už nikdo nemá 100% bodový zisk, takže s 5 body zatím vedou Bartosz Socko (POL, 2621), Mikhail Ulibin (RUS, 2489) a Maxim Novikov (RUS, 2546). Celého turnaje se účastní celkem 7 hráčů s ratingem převyšující hranici 2600 bodů (Kobalia 2647, Alekseev 2644, Avrukh 2641, Fressinet 2626, Socko 2621, Atalik 2619, Roiz 2611).
0x 1228x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat