7. kolo KP - Libštát ušlapán!

05.02.2006 08:00 | Turnaje

V 7. kole krajského přeboru jsme v domácím prostředí přivítali kolegy z ŠK Libštát. Výjimečně poruším chronologickou strukturu článku, protože ani v časovkách se zápas nezdramatizoval, a vezmeme to pěkně po pořádku. Na 1. ...

V 7. kole krajského přeboru jsme v domácím prostředí přivítali kolegy z ŠK Libštát. Výjimečně poruším chronologickou strukturu článku, protože ani v časovkách se zápas nezdramatizoval, a vezmeme to pěkně po pořádku.
Na 1. šachovnici byl Jirka Jína bílými proti Adéle Zákoucké favoritem. Hrála se královská indická, Jirka vyměnil na e5 a Adéla se posléze nepříjemně zaktivizovala a nabídla remis.
Vzhledem k vývoji zápasu nemělo cenu pokoušet již v poněkud horší pozici papírové předpoklady a Jirka tedy přijal.
Příliš se nadařilo našim černým figurám. Na 2. šachovnici se Peťa Kučera Stejskalovi bránil holandskou obranou a vcelku v pohodě vyrovnal. V časovce (tedy pouze soupeře) odmítl ještě nabízenou remízu, ale pozice toho již moc neskýtala a smírem brzy skončila. Nejdéle hrál Honza Oreský na 4. šachovnici. Vychrlil na Dolenského své dračí plameny a donutil ho k několika ústupkům. Nepřesnou hrou se ale dostal pod tlak a ztratil pěšce. Toho nabízel soupeř vrátit za přechod do věžovky s aktivnější věží, Honza se ale rozhodl bránit se i nadále s pěšcem míň a po nějakých 25 tazích uznal jeho obranu za úspěšnou i soupeř. Na 6. měl Jarda Kučera se Špinkou od zahájení problémy. Když se z nich téměř vymanil, odmítl soupeřem nabízenou remízu v naději na zdárný obrat. Ten se ovšem nekonal a soupeř se do něj s novou vervou pustil znovu. I tentokrát se ale Jardovi podařilo vyklouznout a ubránit půlku. Byla ale poslední, kterou jsme pustili! Na poslední hájil černé plesem unavený Roman Mužík. Šimůnek získal menší poziční výhodu, ale nedařilo se mu ji vůbec realizovat. Naproti tomu dovolil Romanovi znehodnotit své pěšce a útočit na takové slabiny Roman umí.
A teď k titulku. Hned na 3 šachovnicích jsme bílými soupeře sevřeli natolik, že ač nebyla materiální rovnováha téměř narušena, byli nuceni vzdát. Lucka Jínová na 3. využila nepřesnosti Jakubů v zahájení, znemožnila mu rošádu a obsadila rozhodujícím způsobem d sloupec. Pak už stačil jen menší výlet dámou na procházku, aby se uvolnila cesta pro závěrečný útok, na který zdecimovaný soupeř raději ani nečekal a šel se nadýchat čerstvého vzduchu. Podobně na tom byl na 5. můj soupeř Barták. Nástupem pěšců na královském křídle jsem ho zahnal do defenzívy, kde nakonec raději odevzdal pěšce v naději na určité uvolnění. V tu chvíli ale přišel úder dámou z druhé strany s nekrytelnými ztrátami. Nejhezčí partii sehrál na 7. Bolek (určitě si ji přehrajte). V sicilské nastoupil f pěšcem, pak zaútočil po a sloupci a nakonec vším, co bylo po ruce. Nakonec si vychutnal svého soupeře, Františka Nováka, učebnicovou obětí dámy.
Vyšla z toho tedy pohodová výhra 6:2. Kéž by tomu tak bylo i v 8. kole, na které vyrazíme v neděli 19.2. do Krásné Lípy. V tabulce jsme stále druzí o skóre za Deskem“A“.
0x 1723x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat