1. Novoborský ŠK A vs TJ Krásná Lípa C

23.11.2002 08:00 | Turnaje

Rozlosování "áčka" je opravdu příznivé. Tuto neděli jsme přivítali soupeře z Krásné Lípy. Naše "béčko" na oplátku vyrazilo do Krásné Lípy urvat nějaké body tamějšímu béčku. Začali jsme nepříliš úspěšně. Na osmé š...

Rozlosování "áčka" je opravdu příznivé. Tuto neděli jsme přivítali soupeře z Krásné Lípy. Naše "béčko" na oplátku vyrazilo do Krásné Lípy urvat nějaké body tamějšímu béčku. Začali jsme nepříliš úspěšně. Na osmé šachovnici hrající Luboš Langer nevyužil lepší pozice k nadějně vypadajícímu útoku a po výměnách začal soupeř stát lépe. Svou výhodu pak využil, kdy bílý ještě neopatrně vlezl do matové sítě.
Jak ukázal další vývoj, některé hráče to dostatečně motivovalo. Nejprve na třetí šachovnici Viktor uštědřil soupeři pěkný mat. Poté pan Dufek zahájil matový hon na bílého krále, k jehož odražení musel bílý obětovat celou věž, takže vzdal. Třetí bod se urodil na druhé šachovnici v poměrně nedlouhé partii. V časovce se nám dnes objevil Honza Vrána. Zvládl jí však s přehledem a následnou koncovku lehce vyhrál. Dvoubodový bod přidal Petr Kučera, kdy uplatnil kvalitu. Dlouhou a náročnou partii sehrál na osmé šachovnici pan Frommel. Po přestřelce na královském křídle získal kvalitu. Jak se však ukázalo, pozice soupeře byla stále lepší. Náš hráč se nakonec rozhodl vrátit materiální výhodu a pokusit se vzniklou věžovou koncovku zremizovat. Soupeř hrál však přesně a převahu využil. Jako poslední dohrával Jarda Kučera zřejmě trochu smolnou partii. Celou partii stál aktivně a snažil se vyvíjet co největší tlak na soupeře. Soupeř odolal a partie skončila remis. S výsledkem můžeme být spokojeni, ale těžké zápasy nás teprve čekají.
0x 14590x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat