1.Novoborský ŠK A vs Sokol Údlice A

24.11.2002 08:00 | Turnaje

Neděle večer a já můžu v klidu a spokojeně rozepsat článek o dnešním utkání. Ze začátku začnu nudnou statistikou zápasu. Celé body jsme ztratili pouze na druhé a osmé šachovnici, remizovalo se na sedmé a páté. Sečteno a podtrž...

Neděle večer a já můžu v klidu a spokojeně rozepsat článek o dnešním utkání. Ze začátku začnu nudnou statistikou zápasu. Celé body jsme ztratili pouze na druhé a osmé šachovnici, remizovalo se na sedmé a páté. Sečteno a podtrženo 5:3 pro nás, první dva body do tabulky! Vypadá to tak jednoduše, ale zápas byl napínavý do posledních chvil. Začněme od začátku.
Trochu jsem byl překvapen, když jsem na první šachovnici viděl rozestavení Caro-Kannu místo sicilské. Na třetí šachovnici jsem se dostal konečně k bílým kamenům. Soupeř hrál Pircku bez vývinu střelce na g7. Plán mi zabral trochu času, takže se opět dostával do časové tísně. Soupěř však v poněkud stísněném postavení chyboval a stálo ho to dámu, kterou musel vyměnit pouze za věž. Zkoušel ještě štěstí v mé časovce, ale nebylo to nic platné. Vedli jsme 1:0. V tu chvíli se začal již rozhodovat souboj Kučera P. st. - Paganik Pavel na první šachovnici. Stihl jsem bohužel již jen závěr vítězné kombinace, ale zanedlouho se jistě objeví na našich stránkách. 2:0! Zápas byl dobře rozjetý. Na řadu přišla třetí šachovnice. Vypadalo to na klasické postavení pěšců, bílý převahu na královském křídle tři na dva, černý na dámském čtyři na tři, ale s dvojpěšcem na "c". Bílý dokázal využít výhodu s lepším jezdcem proti špatnému černému střelci a prosadil postup svých královských pěšců. 2:1. V tu chvíli se již začala rýsovat další výhra pro náš tým na čtvrté šachovnici. Bílý, řekl bych trochu ležérně, přišel ve střední hře o figuru. Jako protihodnotu získal dva spojené volné pěšce "g" a "h", takže se na šachovnici objevila ještě napínavá koncovka. Kučera J. však našel způsob jak partii vyhrát. Vrátil střelce za dva pěšce a po prosazení svého volného pěšce v dámu nebylo již o čem diskutovat. 3:1! Na sedmé šachovnici zastihla časová tíseň Petra Kučeru ml. i jeho soupeře. Jeho pozice s bílými byla o dost lepší, bohužel časovka zabránila prosadit tuto výhodu a po oboustranných nepřesnostech dospěla partie do remízového postavení. Pan Majstr na osmé šachovnici neudržel ve věžové koncovce soupeřova pěšce navíc a prohrál. Vše se tedy rozhodovalo v posledních dvou partií. Na šesté šachovnici dokázal Honza Vrána pěkným výkonem přehrát soupeře v koncovce, která zpočátku byla spíše remizová. Soupeř však nedocenil postavení pěšců, čehož Honza dokázal využít. Bylo tedy rozhodnuto. Na páté šachovnici se tedy soupeři dohodli na remíze. Co dodat? Doma se musí bodovat. Příště opět vyrážíme na daleké cesty, doufejme, že se nám bude venku dařit lépe než doposud.
12x 13482x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (12) Aktualizovat
28.09.2008 22:22 | Autor neznámý

re komentátor: Nesnáší pana Pláta? Mám ho velice rád, sice má pár chyb. Ale kdo je bezchybný? Proč ho někteří nesnáší? Protože trochu krutě říká věci, které se mu nelíbí a které nejsou úplně v pořádku. Většinou má pravdu.

28.09.2008 21:32 | Autor neznámý

Tak na ty nadávky bacha, zase toho teď není moc ke sledování, tak jsme na stráži! Jsem zvědav, kdo potom půjde do Plátů "s otevřeným hledím":-)

28.09.2008 21:06 | Autor neznámý

Viktor Novotny - pokud bude muj velky plagiator rychlejsi, zvolim neco jineho, treba Beobachter... :-D

28.09.2008 20:57 | Autor neznámý

Upozornění pro oba pozorovatele - po rekonstrukci bude platit kdo dřív přijde, ten dřív mele, tak buďte ve střehu.

28.09.2008 20:25 | Autor neznámý

"Muj" prispevek dole psal nekdo jiny, upozornuji...

28.09.2008 19:38 | Autor neznámý

Vojto, sebevědomí je dobrá věc, ale všeho moc škodí (v některých svých větách se začínáš podobat tátovi). Myslím, že stále potřebuješ především úctu a chuť k tvrdé práci. Jiná cesta na vrchol nevede...

28.09.2008 19:36 | Autor neznámý

Pivaři, no tak... nebuď škodolibý. Nebude to o tobě, ale o někom, kdo se ti možná v mnoha věcech nevyrovná, ale o tom, kdo ti nezávidí, kdo ti naopak přeje, a přeje i tvé milované hospůdce. Prozradíš nám jméno a stanoviště tvého příbytku ? Jinak ČT 2 snad svou odbornou úrovní je mimo tupou komerkci.

28.09.2008 18:40 | Autor neznámý

Milý pivaři, to nebude šot to bude velice kvalitní pořad, o kterém se ti může pouze zdát.Věřím, že tvůj intelekt to bude schopen přijmout.

28.09.2008 18:37 | Autor neznámý

Vojta včera v Pardubicích nehrál vůbec špatně. Po 6. kole byl za Viktorem druhý o půl bodu.Pak pokazil zahájení s Mojžíšem a bylo po ambicích. Navrátil a spol. lezli ze spodu a dolezli pro domluvenou remízu s Viktorem. Poučení z tohoto turnaje - vícekrát jej nehrát. Ceny ubohé, oproti Bezměrovu. Můj osobní zážitek - nejhorší rapid turnaj v ČR.

28.09.2008 18:29 | Autor neznámý

Aha a já jsem před týdnem hrál v naší hospůdce a vyhrál jsem 10 partií za sebou a hleděla na to celá hospoda, což je lepší než možná sekundový záznam na ČT 2

28.09.2008 18:19 | Autor neznámý

Vím, že tě to rmoutí milý pozorovateli, ale byli tam určitě silnější hráči než ty. Pravda s elem pouhým 2200 - 2300.

28.09.2008 18:09 | Autor neznámý

Zdravím. Dnes jsem si spravil náladu i chuť v Prostějově. Vyhrál jsem rapid s výsledkem 9/9. Byla u toho i ČT 2. Dám vědět, kdy se to bude vysílat. Pořad má úplně jinou úroveň než podřadné v Šachu na ČT 4.