1. Novoborský C - Weyrostek Doksy

07.11.2004 08:00 | Turnaje

Tuto neděli byla naše hrací místnost nacpaná k prasknutí. V jedné polovině klubovny se odehrával zápas 2.ligy, kde naše "áčko" hostilo TJ Spolanu Neratovice, v druhé probíhal zápas "borského céčka" s družstvem z Doks.Po menších

Tuto neděli byla naše hrací místnost nacpaná k prasknutí. V jedné polovině klubovny se odehrával zápas 2.ligy, kde naše "áčko" hostilo TJ Spolanu Neratovice, v druhé probíhal zápas "borského céčka" s družstvem z Doks.
Po menších úvodních zmatcích vypukly obě bitvy naplno. Soupeř z Doks přijel, jak se po zhruba půlhodině čekání Jirky Majstra na sedmé šachovnici ukázalo, v sedmi lidech.
Takže hned od začátku jsme vedli 1:0 kontumací na druhé šachovnici.
Nejrychleji rozehráli svojí partii na čtvrté šachovnici Jaroslav Kučera za domácí, za hosty Jílek. Jaroslav Kučera, hrající černými, brzy získal v partii iniciativu a svou útočnou pozici přetavil ve vítězství.
Na dalších šachovnicích teprve vznikala postavení, na kterých již bylo vidět, jak si kdo stojí. Shrnuto - na první šachovnici Roman Mužík mačkal svého soupeře bílýma figurama v Mora gambitu. Boj na třetí šachovnici směřoval zdárně k remíze, na které se nakonec za domácí hrající Petr Kučera s panem Všetíčkem dohodli. Na osmém prkně správně vyvrátil Honza Kliment pokus bílého o zisk středového pěšce. Získal figuru, ale za tři pěšce, takže ho ještě čekala napínavá hra.
Na sedmičce nezahájil bílými pravě štastně kapitán mužstva Vladislav Mareček. Černý ve španělce vyměnil na f2 dvě figury za věž a dva pěšce a pro bílého vznikla docela složitá situace, jak především dokončit vývin. Po pár tazích získal černý již jasnou výhodu v podobě aktivity svých figur. Když však měly přijít rozhodující tahy vedoucí k výhře, černý hrubě chyboval a s velkou ztrátou materiálu partii prohrál.
Na šesté šachovnici nedal Jirka Majstr šanci svému soupeři. Vladimír Dufek na páté šachovnici pěkně využil slabosti sedmé a osmé řady soupeře a partii vyhrál.
Koncovka Honzy Klimenta skončila nakonec k jeho škodě remízou. Byla zřejmě vyhraná. Konečný účet podtrhl Roman Mužík vítězstvím na první šachovnici. V druhém kole jsme tedy nezaváhali a porazili Doksy 7:1 !
0x 8501x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat