1. Novoborský B vs Desko Liberec A

10.10.2004 08:00 | Turnaje

Hned v prvním kole nám los přihrál papírově nejsilnějšího soupeře a to Desko Liberec A. Družstvo, které sestoupilo z 2.ligy, má letos určitě vysoké ambice postoupit zase zpět. K nám přijeli v snad nejsilnější sestavě. Na první...

Hned v prvním kole nám los přihrál papírově nejsilnějšího soupeře a to Desko Liberec A. Družstvo, které sestoupilo z 2.ligy, má letos určitě vysoké ambice postoupit zase zpět.
K nám přijeli v snad nejsilnější sestavě. Na první desce se setkali spoluhráči z minulého roku, Benedikt Polák a Honza Vrána, který právě hostoval za Desko Liberec.
Úvodní tahy královského gambitu slibovaly zajímavou otevřenou hru.
Vedení se ujali hosté, když na osmé šachovnici zvítězil p.Petráň. Povedlo se mu stísnit pozici černého a poté svou převahu uplatnil.
Brzy však přišlo vyrovnání. Na třetí šachovnici měl za pěšce útočnou pozici Viktor Novotný. Partii pak zakončil pěknou kombinací. Bylo vyrovnáno, ale jen na chvíli. Na druhé šachovnici bodoval za domácí tým Jirka Jína s černými kameny. Přidala se ještě remíza na první a páté šachovnici.
Stav 3:1 pro domácí začal napovídat, že by se mohly urodit z tohoto těžkého utkání nějaké body. Na šesté šachovnici se nakonec soupeři také dohodli na remíze. Plný bodový zisk nakonec zpečetil výhrou na sedmé šachovnici Roman Mužík, kdy v koncovce uplatnil převahu figury.
Jak dopadne poslední partie na čtvrté šachovnici již tedy nebylo podstatné. V oboustranné časové tísni nevyužil Petr Boleslav, hrající černými kameny, výhodnou pozici k výhře. Po časové kontrole ve čtyřicátém tahu zas naoplátku nezúročil výhodnou koncovku bílý, tak nakonec zkončila partie remízou.
Remíza dala konečnou podobu výsledku 5:3 pro domácí.
Vstup do sezóny se nám tedy povedl. Příště nás čeká Česká lípa, nemáme to daleko, tak snad se zadaří. Detailní zápis utkání naleznete a partie pro přehrání naleznete např.: zde - soutěže >> 1. Novoborský ŠK B.
0x 8167x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat