1. Novoborský A - Sp. Neratovice

07.11.2004 08:00 | Turnaje

V neděli 7.11. se hrálo 2.kolo 2.ligy. Novoborští nastoupili bez Cveka a přesto jasně zvítězili, připustili jen 2 remízy.První ukončil svou partii M.Boreš na paté šachovnici s Jandourkem, díky domácí přípravě získal výhodu hned ...

V neděli 7.11. se hrálo 2.kolo 2.ligy. Novoborští nastoupili bez Cveka a přesto jasně zvítězili, připustili jen 2 remízy.
První ukončil svou partii M.Boreš na paté šachovnici s Jandourkem, díky domácí přípravě získal výhodu hned v zahájení a rychle ji vystupňoval k vítězství. Další vítězství Vrány na osmé šachovnici se zkušeným Burdou bylo příjemným překvapením.
Nejprve sice trpěl v pasivnější pozici, ale po vyostření získal věž a bod.
Na sedmé šachovnici i Daleký s Umancem si celkem snadno poradil, sice po zahájení byla pozice zablokována, ale Daleký smělým matovým útokem prorazil. Vaculík na třetí šachovnici s Hostičkou to měl těžší.Po těžkém pozičním boji získal pěšce a po přesné realizaci výhody zvítězil.
I Völfl na čtvrté šachovnici měl těžkou práci s Purnochem. Získal sice lepší hru ze zahájení, ale až v časové tísni soupeře se mu podařilo výhodu vystupňovat k výhře.
Kapitán R.Boreš na šesté šachovnici s Barglem se potrápil. Ze zahájení měl sice takřka vyhranou pozici, ale po hrubé chybě se situace otočila. Soupeř ale naštěstí nenašel vítězství. V časové tísni chyboval a Boreš vynutil remízu věčným šachem. Kučera na druhé šachovnici s Černíkem měl také na mále, po výměnách v zahájení ztratil pěšce, poté ještě jednoho a jedině díky svému mistrovství koncovku udržel.
Mužík na první šachovnici měl těžkého soupeře Gregora, dostal se do horší pozice a ztratil pěšce. Poté však zabojoval v časové tísni a získal dokonce dva pěšce, což mu stačilo ke snadnému vítězství. Celkové tedy 7:1.
Další kolo jedeme do Mostu, sraz je v 8.00 u klubovny.
0x 8115x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat