1. liga mládeže - sever

11.10.2006 08:00 | Turnaje

Uplynulý víkend se konalo první letošní setkání prvoligových mládežnických celků. 1. liga družstev mladšího dorostu se hraje celkem ve 4 geografických skupinách po 12 družstvech. Vítězové postupují do Extraligy družstev dorostu,...

Uplynulý víkend se konalo první letošní setkání prvoligových mládežnických celků. 1. liga družstev mladšího dorostu se hraje celkem ve 4 geografických skupinách po 12 družstvech. Vítězové postupují do Extraligy družstev dorostu, nižšími soutěžemi jsou pak krajské přebory. Družstvo se skládá z 6 hráčů - 4 narozených 1991 a ml., 1 narozeného 1994 a ml.
a jedné dívky. Tu lze nahradit chlapcem narozeným 1996 nebo ml.
Nám nejbližší je skupina sever, ve které hrají i družstva z našeho kraje - z Extraligy sestoupivší Desko Liberec A, loňský účastník Desko Liberec B a nováček, vítěz krajského přeboru, ŠK Stráž pod Ralskem, který je našemu srdci nejbližší - hrají za něj novoborští bratři Mahdalové a českolipské sestry Jínovy. Na úvodním srazu v Liberci se odehrály úvodní 4 kola. Družstvo Stráže pod Ralskem stihlo dokonce kol 5, protože si předehrálo utkání s Hořicemi. Hraje se tempem 105min/40 tahů a 30min do konce, se zápočtem na ELO.
A jak to dopadlo? Pro naše barvy tedy nic moc - s pouhými 3 body (Mrlík, R. Mahdal, D. Jínová) z 30 partií uzavírá zatím tým Stráže pod Ralskem ligovou tabulku. Přivezli si domů dokonce kanáří trio. Doufejme, že tréninky s velmistrem Robertem Cvekem rychle zaberou. 9. příčku prozatím drží Desko Liberec B, nejlepším zástupcem kraje je tak Desko Liberec A na 4. místě. Tabulce suverénně vévodí TJ Jiskra Hořice s 26 body z 30 možných!
0x 1043x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat