OPEN Písek 2022

03.10.2022 06:00 | Turnaje

V sobotu 24.9.2022 se uskutečnil v krásném prostředí kulturního domu v Písku 24. ročník turnaje v rapid šachu OPEN Písek "O pohár starostky města Písku". Turnaje se zúčastnilo 98 hráček a hráčů, včetně zahraničních.

Přítomni byli 2 mezinárodní velmistři (Vlastimil Jansa a Petr Neuman), 2 mezinárodní mistři a 6 FIDE mistrů.


  Kulturní dům v Písku


 Písek starý most


Hrací sál


Zahájení turnaje starostkou města Písku Mgr. Evou Vanžurovou a předsedou Chess club Písek Jiřím Landou

Zahájení turnaje z důvodů problémů v dopravě nestihli IM Burdalev a FM Shagbazyan a byli nalosováni až do 2. kola. Nakonec vše dohnali a obsadili přední místa. Turnaj byl velmi vyrovnaný, do posledního kola nebylo jasné, kdo zvítězí.


 Neuman - Vojta - přivolán rozhodčí - V+S proti V skončila vítězstvím bílého 10 tahů před limitem


Jansa - Neuman - po boji velmistrovská remíza

Turnaj se hrál také jako Přebor jihočeského kraje v rapid šachu dorostenek, dorostenců, juniorek, juniorů, žen a mužů.

V kategorii dorostenek, juniorek a žen zvítězila Daniela Nagyová.


Daniela Nagyová přebornice Jihočeského kraje dorostenek, juniorek a žen

V kategorii dorosteců zvítězíl Vít Kotál


Vít Kotál přeborník v kategorii dorostenců

V kategorii juniorů zvítězil písecký odchovanec Jakub Stinka, který tuto sezónu bude hrát 2. ligu za Písek a 1. ligu za Pankrác


 Jakub Stinka přeborník v kategorii juniorů.

V kategorii mužů zvítězil Zdeněk Vybíral .


 Vítěz Zdeněk Vybíral (uprostřed), druhý Roman Grill (vlevo-nejlepší písecký hráč), třetí Milan Borkovec (vpravo)

Vítězem turnaje se stal mezinárodní velmistr Petr Neuman, který turnaj v Písku vyhrál v historii již několikrát. V posledním kole porazil našeho píseckého talenta Jakuba Stinku, který alespoň zvítězil v kategorii Jihočeských juniorů.


Vítěz GM Petr Neuman

Na druhém místě skončil Kirill Burdalev a na třetím Zdeněk Vybíral.


Kirill Burdalev - 2. místo

 Zdeněk Vybíral - 3. místo

Autoři fotografií Karel Tománek a Ladislav Nagy.

Konečné pořadí po 9 kolech

Poř.St.č.JménoFEDRtgKlub/MístoBody PH 1  PH 2 
13GMNeuman PetrCZE2416ŠK Líně7,55357,5
26IMBurdalev KirillCZE2276ŠK Dopravní podnik Praha75151,5
313Vybiral ZdenekCZE2164Sokol Tábor75054
44FMVojta TomasCZE2334TJ Spartak Vlašim749,553,5
51FMShagbazyan TaronUKR2461Cizinci748,550
62GMJansa VlastimilCZE2452ŠK JOLY Lysá nad Labem, z.s.6,547,552
77Klement LukasCZE2264ŠK Líně6,545,549
811IMJurek JosefCZE2187ŠK Sokol Vyšehrad6,544,549
918Placer SebastianCZE2083Klub šachistů Říčany 19256,544,547
19Grill RomanCZE2070Chess club Písek, z.s.6,544,547
1122Borkovec MilanCZE2063Sokol Tábor6,54448
125FMStinka JakubCZE2294Chess club Písek, z.s.65053,5
1312Trmal JaroslavCZE2185Šachový klub Příbram-Baník, spolek64852,5
1417Kotal VaclavCZE2088Chess club Písek, z.s.646,549,5
1510Nagy LadislavCZE2189QCC České Budějovice643,547,5
1623Muroň MiroslavCZE2060Šachový oddíl TJ DUKLA Praha642,546,5
1721Janda PavelCZE2064TJ Spartak Sezimovo Ústí642,546
1820Svoboda MilosCZE2068TJ Sokol Plzeň-Letná640,544
198FMKaras MarekCZE2263Klub šachistů Říčany 19255,552,555,5
2015Kukla PetrCZE2139Šachová akademie VŠTE, z.s.5,54852
219FMBrejnik GustavCZE2196Slavia Kroměříž5,54649,5
2216FMBauma JiriCZE2129Šachový oddíl TJ DUKLA Praha5,54548
2326Velik JanCZE1984TJ AERO Odolena Voda5,54447,5
2460Pistej TomasCZE1575TJ Neratovice5,54446,5
2535Kotleska RomanCZE1770Sokol Tábor5,543,546,5
2629Novak VaclavCZE1914TJ ČZ Strakonice5,54244
2725Fiala JanCZE2000ŠK Veselí n.L.5,54043
2842Kotal VitCZE1696TJ ČZ Strakonice5,54042,5
2946Hruby MatejCZE1637Šachový klub Příbram-Baník, spolek5,536,537,5
3028Bartonicek ZdenekCZE1923ŠK Garde Kaznějov54346
3130Bechynsky JanCZE1911ŠK 64 Plzeň542,545
3293Polach KamilCZE1000Chess club Písek, z.s.54245,5
3350Karolyi LukasCZE1613Chess club Písek, z.s.541,544
3414Hlavacek JiriCZE2144Šachový klub Příbram-Baník, spolek54145
3534Borovsky IvanCZE1811SK OAZA Praha54043,5
3633Stufka KarelCZE1818Šachový klub Příbram-Baník, spolek539,543
3727Bernasek VaclavCZE1961Chess club Písek, z.s.538,541,5
3836Saxl JiriCZE1764Šachový klub Příbram-Baník, spolek538,540
3940Becvar PavelCZE1720ŠK Mahrla Praha z.s.53839,5
4090Kvet IvoCZE1000not a registered player, Kladno537,540,5
4196Svec RadekCZE1000Individuální člen53740
4258Drda StepanCZE1582Šachová akademie VŠTE, z.s.53638,5
4380Nagyova DanielaCZE1248QCC České Budějovice4,542,546
4441Houdek DanielCZE1719TJ Spartak Vlašim4,53841,5
62Barton MilanCZE1556ŠO Praga Praha4,53841,5
4643Sykora KarelCZE1696TJ Jiskra Třeboň4,53841,5
4731Kralik VladimirCZE1896Šachový klub Příbram-Baník, spolek4,537,540
4832Rousar ZdenekCZE1829TJ Sokol Zaječice4,536,539,5
44Krupansky JaromirCZE1682Šachový klub Příbram-Baník, spolek4,536,539,5
5049Tomynec AdamCZE1615Chess club Písek, z.s.4,536,539
71Hoang Do Ba HuyCZE1456ŠK Praha-Smíchov4,536,539
5252Novotny JaromirCZE1603ŠK Garde Kaznějov4,536,538,5
5348Kleprlik JanCZE1620TJ Jawa Brodce4,53638,5
5470Novotny PetrCZE1457SŠK Cejle4,535,537
5551Sporka BozetechCZE1608Chess club Písek, z.s.4,53436,5
5659Billing KerstinGER15814,530,532
5737Velychko MaksymCZE175944143,5
5845Natterer WinfriedGER1640?!44143,5
5969Eliasek MilanCZE1462Chess club Písek, z.s.439,542,5
6038Feierfeil JiriCZE1736TJ Jawa Brodce43941,5
6153Trkovsky MilanCZE1599DDM Písek438,540
6261Stepanek VladimirGER1559?!43839,5
6385Stufka MartinCZE1126Šachový klub Příbram-Baník, spolek436,539,5
6447Benes KarelCZE1635Šachový klub Příbram-Baník, spolek43437
6591Mojzis JaroslavCZE1000not a registered player429,530
6689Krecmer RomanCZE1000not a registered player428,530,5
6797Vaclavik RobertCZE1000ŠK 64 Plzeň428,530
6855Furbacher MiroslavCZE1591Chess club Písek, z.s.3,53739,5
68Kotal PetrCZE1475TJ ČZ Strakonice3,53739,5
7067Redle AdamCZE1482Chess club Písek, z.s.3,53638,5
7163Zoubek VladimirCZE1541Šachový klub Příbram-Baník, spolek3,533,537,5
7257Dufek TomasCZE1587TJ Jiskra Třeboň3,532,534
7381Pobrislova IvanaCZE1248TJ AERO Odolena Voda3,532,533,5
7439Klement IvoCZE1725Chess club Písek, z.s.3,53234,5
7554Svec VladimírCZE1592DDM Písek3,531,533,5
7675Jakus LubomirCZE1342ŠK Mahrla Praha z.s.3,53133,5
7774Kolar LadislavCZE1365DDM Písek3,53031,5
7873Bastyr PavelCZE1401TJ Pankrác3,52930
7986Theer MarcelCZE1080TJ Jiskra Třeboň3,52627,5
8056Veselsky JanCZE1591ŠK Praha-Smíchov33639
8164Papirnik MilanCZE1537ŠO Praga Praha33638,5
8265Tomynec JonasCZE1537Chess club Písek, z.s.33637
8324Ceplecha TomasCZE2051TJ ČZ Strakonice33536,5
8472Kraus PetrCZE1406DP Praha333,534,5
8579Topka OndrejCZE1275Chess club Písek, z.s.33132,5
8692Mountassir KarimCZE1000QCC České Budějovice33032
8782Mojzisova BarboraCZE1190ŠK Sokol Vyšehrad327,529
8878Němec JaroslavCZE1294Chess club Písek, z.s.325,525,5
8984Postl FrantisekCZE1170Šachová akademie VŠTE, z.s.2,53639,5
9077Tomanek KarelCZE1337TJ Jawa Brodce2,53234,5
9187Felcman MiroslavCZE1000neregistrovaný2,531,533,5
9298Vala VitezslavCZE1000neregistrovaný2,526,528,5
9395Sturc JanCZE1000not a registered player2,52627,5
9483Voriskova BlankaCZE1176TJ Spartak Vlašim232,533,5
9576Klement JonasCZE1340Chess club Písek, z.s.229,532
9688Hestler - Stepanek GabrieleGER100022728
9794Postlova AgataCZE1000Šachová akademie VŠTE, z.s.223,524,5
9866Hostasa PetrCZE1522ŠK Olympia České Budějovice, z.s.1,530,533,5


2x 1920x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
Agent Voňavka

Jirka Landa umí! Víc takových nadšenců pro šach! I díky němu se několikrát v lázních Vráž konalo soustředění mužské reprezentace. Ví někdo, zda se takové soustředění konalo před Olympiádou i letos? 

+1 /-0 | 03.10.2022 07:13

Jiří Kadlec

Pěkný článek i fotky! yes

+2 /-0 | 03.10.2022 06:20