Online tréninky a online zahájení na měsíc prosinec/december v roce 2022

05.12.2022 02:02 | Trénink

Je na čase uzavřít téma INTUICE. V prosinci/decemberi budou jen dva tréninky (jako obvykle) a rozhodl jsem se zakončit toto téma na legendárních zápasech K x K. Tedy Garry Kasparov x Anatolij Karpov.

Zakoupit můžete zde:
Detail produktu: "Prosinec 2022 - Online trénink" (simpleshop.cz)

Původně jsem chtěl toto téma zpracovat na placeném videu, ale rozhodl jsem se toto téma dát do "vánočního tréninku intuice" (ale "vánoční DVD" udělám).

Podíváme se na INTUICI z hlediska zápasů o mistra světa mezi Kasparovem a Karpovem. Z hlediska dynamické, taktické intuice se podíváme na partie za Garryho Kasparova a z hlediska poziční, strategické intuice za Anatolije Karpova. Uvidíme, kolikrát oba giganti šachu používali intuici, jakým způsobem a do jaké hloubky, navíc v zápasech o mistra světa!

Zápasy mezi Karpovem a Kasparovem patří mezi to nejlepší co v šachu bylo a jak Garry Kasparov, tak i Anatolij Karpov patří mezi nejlepší šachisty všech dob a jejich souboje jsou pokladem šachové hry.

Všechno si samozřejmě vysvětlíme a ukážeme si spoustu příkladů, které jsem v drtivé většině nikdy nikde nepublikoval.

Oba tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

1.díl     Intuice KxK                         6.12. 2022

2.díl     Intuice KxK                        13.12. 2022

Jde o dva díly za měsíc prosinec/december v ceně 400 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.
 

Online zahájení (prosinec/december):

Zakoupit můžete zde:
Detail produktu: "Prosinec 2022 - Online zahájení" (simpleshop.cz)

Budeme dále pokračovat v urychleném draku. Musím zde znovu zdůraznit, že probírané zahájení bude více postaveno na vzorových partiích a tím větším pochopením typových motivů a plánů.

Nyní je na čase se vrhnout na tzv. Maroczyho výstavbu. Velmi populární za bílého. Podíváme se na tzv. Gurgenidzeho systém za černého, kde bere černý na d4. Tedy: 1.e4 c5 2.Jf3 g6 3.d4 cxd4 4.Jxd4 Jc6 5.c4 Jf6 6.Jc3 a nyní: 6...Jxd4 7.Dxd4 d6 to je tzv. Gurgenidzeho systém. Podíváme se na více možností za černého, jak tento systém hrát. Opět, jak už bylo psáno, se budeme hlavně opírat o vybrané partie, ale důležité budou také varianty, které v některých systémech jsou nutné umět. Vše si samozřejmě pořádně vysvětlíme.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

6.díl       Urychlený drak  Maroczy     1.díl                   8.12. 2022

7.díl       Urychlený drak  Maroczy      2.díl                15.12. 2022

Jde o dva díly za měsíc prosinec/decemberber v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek

0x 2127x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované