Oficiální stanovisko RP šachy k MČR mládeže 2024

01.04.2024 07:51 | Zprávy

Vážení čtenáři nss, toto je oficiální stanovisko RP šachy ohledně k nedávno skončenému MČR mládeže 2024.

O této akci napsal Petr Koutný tento článek: https://www.nss.cz/zname-mistry-cr-do-16.let a na popud nespokojených rodičů tento článek: https://www.nss.cz/ohlasy-nad-strasidelnym-mcr-mladeze-do-16.let

Zásadně nesouhlasíme s tím, aby si v naší férové šachové společnosti někdo musel studovat podmínky turnaje, aby pak následně nebyl v souladu s takovou smlouvou okraden, nebo jinak poškozen. Rádi bychom zdůraznili, že takové jednání je podle nás naprosto neakceptovatelné, nepatřící do slušné společnosti, ale také je nemorální. Nejvíce tím trpí šachy a je takto, bohužel, poškozováno dobré jméno šachu v ČR. Chápeme selhání jednotlivce, nicméně pokud by toto bylo tolerováno a podporováno Šachovým Svazem České Republiky (ŠSČR), byl by to podle nás velký problém a věříme, že i pro celou šachovou komunitu.

RP šachy je připraveno jednat, nicméně klíčové pro nás je oficiální vyjádření ŠSČR. Své stanovisko nejdříve pošlou revizní komise a komise rodičů.

Na stránkách chess.cz je vyjádření pana Martina Petra, pana Zdeňka Fialy a pana Tomáše Poláka. Bereme to jako soukromý názor těchto lidí a ne jako oficiální vyjádření ŠSČR.

Hezký den všem
RP šachy Robert Cvek a Petr Koutný

Pokud máte jakékoliv informace, pošlete je prosím zde: sachycvek@seznam.cz (email pana Cveka)
15x 4995x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (15) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
PanPohoda

Vyjádření Zdeňka Fialy je napsáno lépe než vyjádření Tomáše Poláka. Tomáš Polák rodičům vzkazuje: „Více ZODPOVĚDNOSTI prosím.“ Jak by ale taková správná odpovědnost v praxi vypadala v případně objednávání jídla? 1) Rodina se poradí s právníkem a hygienou. 2) Sežene si běžný jídelní lístek restaurace v místě pobytu. 3) Vyžádá si od pořadatele šachové turnaje jídelní lístek na celou dobu pobytu včetně gramáže jídel. 4) Rodič porovná oba jídelní lístky. 5) Zjistí si, kdo je jeho smluvním partnerem v poskytování stravy. 6) Pokud smluvním partnerem v poskytování stravy je pořadatel šachového turnaje, a rodič má o stravu nabízenou pořadatelem zájem, požádá pořadatele, aby jídelní lístek byl oficiální přílohou propozic. 7) Rodiče si na turnaj přibalí váhu na kontrolu gramáže jídel. Kameru si pořizovat nemusí, mají ji v mobilu... Takto to naštěstí nefunguje. Toto by paralyzovalo společnost. Lidé si zjednodušují život a věří, že podmínky budou přijatelné, a mávnou rukou nad běžnými kiksy, které se během těchto akcí stávají. Co, ale lidi vytáčí, je křivárna typu nevýhodný poměr cena/kvalita u některých jídel v neprospěch lidí, kteří si objednali stravu od pořadatele na celou dobu pobytu oproti možnostem, které nabízí standardní jídelní lístek.

+4 /-0 | 26.03.2024 11:46

Petr Koutný

Díky za docela trefný komentář. Tomáš Polák to zabil  nebo sám sebe, minimálně mediálně...

+1 /-2 | 26.03.2024 12:14

PanPohoda
Divím se, že do toho Tomáš Polák takovým způsobem vstoupil. Takovým prohlášením může v očích veřejnosti jen ztratit...
+1 /-1 | 26.03.2024 04:38

David Navara
Předpokládám, že se Tomáš Polák při psaní textu neřídil tím, jak bude vypadat v očích veřejnosti, ale tím, co považuje za správné.
+5 /-0 | 26.03.2024 10:22

xdavx x

Takze vse bylo v poradku?

+1 /-1 | 26.03.2024 11:58

Petr Koutný

Ne nebylo. Jen se zapomíná říct, že Tomáš Polák je placený svazem a panem Fialou a že jeho vyjádření, je prostě vším, než jen objektivním pohledem na turnaj. 

Už tím, jak bylo napsáno. Jak překrucuje slovíčka...například píše, že to bylo napsáno neobjetivně, na objednávku...Píše agresivně, například používá slovíčko: soudem popotahovaný web....Když zapomíná napsat, že ten web soud vyhrál a ŠSCR dostal z požadavaných 500 000kč jenom povinnost si platit sám soudní výlohy a svého advokáta . 

Pak nakonec se ještě ztrapní tím vším co napsal....

Takže, kritika je dovolená,ale jenom ta shválená ŠSCR....jak blízko jsme diktatůře? 

To je opravdu zakázáno psát pravdu o turnaji? Jeno protože to pořádal člen VV? To jako opravdu myslí pan Polák vážně? Kolik za to vyjádření dostal zaplaceno? 

 

+1 /-2 | 26.03.2024 12:09

MaX

Svazu stačí nevydat "oficiální" stanovisko. (případně považovat ty již vydané za oficiální, které naopak nepovažují za oficiální RP). Revizní komise nevykazuje přes deset let žádnou čínnost a ani nejsou popsány její pravomoci ve Statutech komisí.

+0 /-2 | 25.03.2024 16:17

chess64geek

Zprávy revizní komise jsou k dispozici u každé výroční konference. Např. https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2023/02/Zpráva-RK_konference2023.pdf

+2 /-0 | 25.03.2024 17:27

MaX

já opravdu nemohu za to, že to v odkazech není ☺

+1 /-1 | 26.03.2024 03:27

Petr Koutný

Že se nic nestane a svět se bude točit dál, je mi dnes naprosto jasné .....Ale za snahu to stálo. 

+3 /-2 | 25.03.2024 16:59

Kamil Mihálik
Zase dá sa pochopiť aj druhá strana. Napr. ceny určuje si sám hotel, že za aké bude predávať svoje produkty, ktoré ponúka. Hoci je to divné no, ale na dohodu je nutné mať vždy dvoch a viem si predstaviť, že napr. zjednávať ceny môže byť ťažké, kde nie je vôbec vôľa. Hlavne keď zacíti niekto šancu z hotela sa obohatiť na potencionálne 800 ľuďoch, čo najviac a dostane organizátora do situácie, z ktorej sa nedá vykľučkovať už. Premiestniť turnaj niekde inde je už ťažké v obmedzenom čase (neviem koľko pred akciou bývajú konkurzy? nebolo by lepšie rok dopredu robiť konkurzy - ospravedlňujem sa, ak sú rok dopredu?). Ide však o to, aby sa poučili nejako z toho, čo organizovali to a snažili sa vybaviť, čo najlepšie podmienky pre hráčov a ich rodiny... Možno aj preto by bolo lepšie nerobiť konkurzy na poslednú chvíľu, ale s dostatočnou rezervou, aby sa dalo to presunúť prípadne niekde inde, kde bude situácia pre účastníkov lepšia....
+1 /-1 | 25.03.2024 17:36

Petr Koutný

Kamile, pes vrtí ocasem někde jinde a trošku jinak...Nebo ocas vrtí psem? 

+2 /-2 | 25.03.2024 18:07

ThePot
Dobře. Ale pánové, čas nám plyne nezastavitelně. Za oknem je jaro, zima to zatím moc nechce vzdát, Rus ráno zničil Cirkonem budovu GUR, čeští politici klesají niž a niž na mentální dno, a za týden nám startuje další turnaj kandidátů. Chtělo by to článek s představením účastníků a hlasováním :)
+1 /-1 | 25.03.2024 12:13

Petr Koutný

Samozřejmě turnaj kandidátů bude na v RP velká akce. Každodenní reportáže, videa, soutěže a hlasování. Na tuto akci se moc těšíme.

Přesto jsme cítili povinnost napsat ještě toto prohlášení. Na místo sebereflexe se objevují mystyfikace a polopravdy lidí, kteří by měli být objektivní a pracovat pro šachisty naší země. 

Jakákoliv kritika soukromého turnaje je dnes považována za útok na svaz a zatímco ještě nemáme oficiální vyjádření ŠSCR, už máme tři odpovědi tři lidí, kteří vidí vinu všude jinde, než tam, kde doopravdy je. 

Upřímně, tento turnaj byl průšvich. Nic na tom nezmění Polák, který tvrdí, že rodič by měl studovat propozice, aby jej člen VV neokradl. Nic na tom nezmění pan Fiala, který předražil jídlo rodičům a hráčům a tváří se, že mu chce někdo ublížit a samozřejmě už vůbec na tom nic nezmění Martin Petr, který jako vždy kritiku bere jako útok na sebe a svaz. 

Tady přeci vůbec nešlo o svaz a se svazem to snad kromě dotací a konkurzu nemá nic společného. Máme tady turnaj, kde podlě mě byli lidé oklamáni a nechci použít slovíčko " okradeni " a nejde to zamlčet. 

Jediné co jde, je najít míru viny a odpovědnosti a poučení se do budoucnosti. Protože o to tady jde. Jde o děti, jde o šachy a jde o to, aby se tato šílenost už nikdy nemohla opakovat.

Opravdu, nic na tom nezmění nějaké soukromé povídání Tomáše Poláka, pana Fialy a nebo Martina Petra. ŠSCR ještě nevydal oficiální potvrzení a já si jenom přeji, aby až bude toto vyjádření, aby bylo objektivní a né takové, jaké doposud zaznívá od těchto pánů. 

+5 /-2 | 25.03.2024 12:22

Tomáš Klimecký
S prohlášením souhlasím a podporuji ho.Tomáš Klimecký
+0 /-2 | 25.03.2024 16:18