Obrovský úspěch Lva Zvereva z Ruska

31.01.2017 09:33 | Open Mariánské Lázně 2017

V sobotu 28. 1. 2017 skončil v hotelu Polonia v Mariánských Lázních 16. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017. Záštitu nad festivalem měl starosta města Ing. Petr Třešňák.

Hlavních festivalových turnajů se zúčastnilo celkem 161 hráčů z 24 zemí. Překvapivý byl mimořádně velký zájem o uzavřené turnaje – hrálo se jich celkem 5, z toho dva s možností splnění velmistrovské normy a dva s možností splnění normy mezinárodního mistra. Návštěvníci měli možnost vidět v akci 4 bývalé vítěze nejprestižnějšího open turnaje u nás – Czech Openu. Jedná se o velmistry Kononenka a Gasanova z Ukrajiny,Novikova z Ruska a mez. mistra Dambrauskase z Litvy.

Největším překvapením celého festivalu je obrovský úspěch Lva Zvereva z Ruska, který v letošním roce dovrší teprve 7 let. Tento mladý talent dosáhl neuvěřitelného 50% bodového zisku. Bude jistě zajímavé sledovat jeho další šachový růst. Mimochodem v roce2002 se v mariánskolázeňském openu umístil na 10. místě současný mistr světa MagnusCarlsen.

V otevřeném turnaji C je pořadí zatím velmi vyrovnané a na čele je 10 hráčů s 3,5 body. Z našich hráčů se nejlépe daří Paldusovi, který je se 3 body na 11. místě.

Konečné výsledky výsledky, vybrané partie a fotografie jsou k dispozici na adrese Czech Tour.