Novoroční internetová simultánka Roberta Cveka

03.01.2021 00:05 | Turnaje

Bavilo nás to. Bavilo vás to. I tentokrát to byla vymazlená šachová akce pro fanoušky. 14 hráčů proti Robertovi. Pěkné partie a možná překvapivé výsledky. Ale co je nejdůležitější, tak to jsou ohlasy diváků a fanoušků. Baví vás to a my nekončíme.

Simultánka dohrána. Na této adrese si můžete přehrát všechny partie: https://lichess.org/simul/fXbgpSFE

Vybral jsem do výběru jen ty partie, které proti Robertovi uspěly a všem těmto hráčům gratuluji. Nakonec hrálo 14 hráčů. Bohužel Pavel Chrz i paní Eliška Richtrová se správně logovali do simultánky, ale pak je lichess v poslední vteřiny pravděpodobně pro neaktivitu vylogoval. Nevadí, to se stává. Proto budu rád, když paní Eliška Richtrová i Pavel Chrz přijmou pozvánku na další simultánku, která určitě přijde. 

Říkám určitě a za tím slovíčkem je jen váš zájem. Zájemců o hraní je přes stovku hráčů a chceme aby hrálo maximálně deset hráčů. I to se nám nedaří, protože tentokrát hrálo 14 hráčů. Sledovanost a to je zase zpětná vazba o tom, jestli tato akce diváky zajímá a nebo ne je v TOP přes 240 diváků, okamžitá sledovanost byla kolem 1500 shlédnutí a do týdne se dá odhadovat přes dva tisíce zhlédnutí. Protože na Youtube v těchto měsících dle statistik oslovujeme přes 19 tisíc " unikátních " návštěvníků bude mít sledovanost a teda i zájem o tuto akci pěkná čísla.

Může si někdo říct proč pořád mluvím o sledovanosti. Odpovím...děláme akce pro diváky. Akce která nemá sledovanost se neopakuje. I tato druhá simultánka má na naše poměry vysokou sledovanost. Ta sledovanost je vyšší než podobné přenosy z mezinárodních akcích, kde hrají nejlepší hráči Evropy a proto už teď mluvím o opakování.

Ono má to jen samé výhody a " sociální jistoty" jak se říká v jedné reklamě. Dáme fanouškům možnost si zahrát s GM hráčem. Připravíme přenos, kde se fanoušci můžou bavit nad tím, co vše takový hráč vidí a co nevidí a nebo třeba nad čím přemýšlí. Věříme že v této době, je každá šachová akce zlatou akcí pro zastavený šachový život. Díky za to, že to naší fanoušci a přátelé vidí stejně jako my. 

Nevím kdy bude další simultánka. Odhadem za 3 týdny, ale určitě jestli sledujete internet vás tato akce nemine a všimnete se jí. 

Tak jak jsem slíbil, přidávám partie a záznam z video přenosu. 


-
. kolo -

 To nejdůležitější napíši tady? 


hraje se zde: https://lichess.org/simul/fXbgpSFE


2.1.2021 od 18:00 na lichess.org Robert Cvek proti deseti až dvanácti hráčům. Živě, živý komentář a snad i tentokrát to bude zábava pro šachové fanoušky.

Kdo tento krát nastoupí proti Robertovi? 

Pavel Chrz

Hraji šachy v ústeckém klubu od 10 let a věnuji se tréninku mládeže  od roku 1986. V 90. letech jsem vystudovat trenérskou školu FTVS UK s "titulem" trenéra 1. třídy šachu. Hrával jsem 6 let za Ústí v devadesátkách první ligu, po roce 2000 v 1. lize hostoval za Litoměřice a N.Bor. Kdysi jsem měl i FIDE R 2275, ale to už dávno neplatí. Nyní jsou tréninky s mládeží (v klubu a činnost předsedy  TMK Ústeckého kraje) v mojí šachové činnosti prioritou. Ač jsem "IT-neználek", rozjeli jsme v klubu skupinové tréninky na meetingu již 30.3. tohoto roku a jedeme je stále. Rád, i přes své zdravotní omezení, sportuji a předávám dále, sportovně-šachové tábory již organizuji přes čtvrtstoletí.     


paní Eliška Richtrová bude další host naší akce pro fanoušky. Jsem moc rád, že tato šachová osobnost si půjde zahrát a podpoří svojí účastí naší akci. Paní Eliška mi poslala toto představení: 

Narodila jsem se v roce 1959 v Praze, odkud jsem se po ukončení studia na VŠE přestěhovala do Českých Budějovic. Šachy hraji od svých 9 let .Reprezentovala jsem 4x náš stát na šachových olympiádách, 5x jsem byla mistryně republiky. Získala jsem titul velmistryně FIDE v šachu jako první. Můj největší úspěch byl postup do turnaje kandidátek v Boržomi v roce 1990.  V současné době hraji pouze soutěže družstev: za QCC České Budějovice 1. ligu. Šachy mi toho hodně daly: logické uvažování, myšlení dopředu, představivost, soustředění, nevzdávat se předčasně, bojovat, vyhrávat a prohrávat.


Marek Vokál to minule nestihl. Čekali jsme, čekali a Marek se dostal do simultánky pozdě. Tak ještě jednou dostane Nymburk příležitost porazit Roberta Cveka..


Karel Bartoš je součástí našeho RP týmu a jsem rád, že i on přijal mojí pozvánku a půjde si zahrát. Držím Karle palce a jsem rád, že jdeš do toho.


Matěj Zelenka bude hájit barvy slovenské Dubnice a možná v osmi letech získá svojí první výhru s velmistrem. Uvidíme. Ale je dobře že i mladí hráči získávají zkušenosti s profesionály. 


Dalším hráčem, který si zahraje tuto simultánku je Jan Číhal a toto o sobě napsal:

Ahoj,
"Pocházím z Brna a první šachové krůčky jsem dělal v domě pionýrů a mládeže pod vedením pana Františka Blatného. Jako žák a dorostenec jsem hrál za Lokomotivu Brno. Po maturitě (1989) jsem praktický šach opustil a věnoval se pouze korespondenčnímu šachu - sehrál jsem desítky partií v soutěžích jednotlivců i družstev. Nástupem počítačů jsem přestal hrát a vrátil se k praktické hře.
Posledních 10 let  hraji za ŠK Kuřim, kde se věnuji i dětem."


Dalším do party v této simultánce je Miroslav Valenz a toto o sobě napsal...

Je mi 40 let, šachy hraji od svých cca 7 let, začínal jsem v Nových Hradech, nyní hraji za Domažlice, kde i trénuji děti . Pracuji jako učitel na SZŠ, kde mě to moc baví. Ve volném čase kromě šachů plavu, poznávám české hrady a studuji cizí jazyky. 


Valerián Valášek   a mám radost že i Valerián přijal mojí pozvánku...

Zdravím Petře.
Pripájam zopár riadkov o sebe a svojom šachovom živote.
Šach ma učil hrať otec od 5 rokov, s prestávkami som sa mu venoval počas štúdií na základnej, strednej aj vysokej škole. Ku skutočnému šachu ma priviedol ale až kolega z práce, na ktorého kráľovský gambit som sa snažil vyzrieť francúzskou obranou a tá je doteraz za čierne mojim najobľúbenejším zahájením. Od roku 2006 hrávam závodne ligu za klub MšK Trstená a internetovou hrou sa mi podarilo v roku 2016 získať oficiálny FIDE titul Arena International Master. Počas koronakrízy na jar som pomáhal Petrovi Koutnému zorganizovať dve kolá zápasu Česko x Slovensko tak, že som založil na stránkach chess(.)com zodpovedajúce kluby hráčov a pripravil som turnaje. Rád si zahrám z času na čas aj simultánku proti veľmajstrom.


Dobrý den,jmenuji se Andrej Souček (ročník 2010), šachy hraji za ŠK Kuřim.
Na jaře jsem si zahrál simultánky se Štěpánem Žilkou, Vojtou Plátem i s Robertem Cvekem a moc rád bych si s ním znovu zahrál.
Za svůj největší úspěch považuji, že v 7. kole Mistrovství Evropské unie 2020 byla moje partie vyhlášená nejkrásnější partií v mé kategorii (http://bit.ly/MEU2O2O_R7).
Do nového roku přeji hlavně zdraví a jen ty správné tahy,
Andrej SoučekDnes by měli hrát....Andrej Souček, Patrik Richvalský, Jáchym Vědec, Vlastimil Hrobař, Eliška Richtrová,Karel Bartoš, Marek Vokál, Matěj Zelenka, Pavel Chrz. Jan Číhal, Valerián Valášek, Miroslav Valenz  

Petr Koutný

16x 5484x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (16) Aktualizovat
03.01.2021 12:00 | Pavel Ch

Petr Koutný za to nemůže, mohu za to já nebo divný systém lichessu.

 

To nechám na čtenářích. Ovšem spíš než hodnotit, kdo za to může, je rada, že tak to je, aby se dalším nestalo.

Ačkoliv přihlášen mezi žadatele a přijat v 17:55. 

Pár minut zdržení v přijímání dalších bylo (přijetí/přijímání = terminus technicus na lichessu).

18:01 jsme stále v přijaté sestavě v simultánce, paní Eliška Richterová a já.

18:02 se objeví v diskusi simultánky odkaz ( na youtube simultánky(?) si pomyslím?), tak při čekání na něj kliknu, zněl:  kracmera  @RoyalChessyoutube ?

 18:03 se vrátím, simultáínka začala, ale beze mne a bez dalších dvou původně přijatých.

  Holt, ikdyž jsi přijat, v čase začátku vidiš své jméno, musíš mít stále otevřenou stránku, dokud není opravdu odstartováno.

Divné, ale asi je to tak.

03.01.2021 07:52 | Krolop

Inu, kam se hrabe pověstný Bermudský trojúhelník na simultánku a Lichessu. A co tomu říká Cki333?

03.01.2021 01:00 | Petr Koutný

Semod - díky za pochvalu. Petr :) 

02.01.2021 22:26 | Semod

NO COMMENT - Vážení pořadatelé....

02.01.2021 20:02 | Pavel Ch

Já tomu Davide také nerozumím, proč se tak stalo.

Prostě jsme s paní Eliškou Richtrovou před 18:00 byli přijati a byli mezi přijatými ještě 18:01 (přijati - terminus technicus, musíš vědět, o co jde na lichessu).

Pak řešil Petr Koutný opozilce a ty, kteří nenapsali jaký mají nick na lichessu, nechtěl brát o kom neví, kdo je.

A 18:02 se spustí simultánka a tři z původní sestavy tam nejsou.

U nás v kraji pořádáme simultánky a toto se nám tedy nestalo.

Vysvětlivka: "Přijati". Do simultánky se hlásí náhodní hráči, kteří objeví na lichessu, že se něco koná. Zadavatel simultánky proto "přijme" koho uzná za vhodné (nám se v kraji stalo, že tam chtělo deset cizinců). A to tím, že na ně klikne. To se stalo u nás v pořádku a viděli jsme se v sestavě. Po spuštění simultánky 18:02-03 tam jsme nebyli.

 

Pan Krolop: Měl jsem postavené šachy na stole občerstvení, prý vot těchnika , prý příště .

02.01.2021 19:49 | Krolop

Divná simultánka. Hráči, na které člověk čeká a těší se, že je uvidí v zajímavém boji, tak jsou nakonec vymeteni a je vymalováno!

02.01.2021 19:01 | david brazina

PavelCh, tak a ted znovu a pomaleji, nejak neni rozumet reci tveho kmene.

02.01.2021 18:19 | Pavel Ch

Příznivci Elišky Richtrové a moji, čekali jsme trpělivě přijati, po 18.h. ještě řešil Petr Koutný opozdilce a nějací noví a neznámí s nicky se chtěli dostat a najednou naskočí a tři z původní sestavy (ještě jeden psal) chybíme. Lichess nás vykmitl.

 

Tak příště. Příjemnou zábavu ostatním a divákům hats off

02.01.2021 12:46 | Kodl

Vážení...Fan klub CM Pavla Chrze drží palec.Remíza bude důvod k oslavě:-)Martin,Franta,Kodl IM

02.01.2021 12:44 | Pavel Ch

Děkuji, rád si zahraji.

Přihodil jsem i pár slov o sobě, jako většina účastníků, Petr aktualizoval do článku.

 

Zdravím a děkuji, kdo mi fandíte. Jak píše prof. Naska/Kodl, Krolop, @jirikovka a spol. Díky. 

 

Udělali byste však (i pro sebewink) lépe, když byste fandili těm, co jsou nahoru. Já už budu ve svých partiích dělat čím dál více chyby, snad hrubkou také nepokazím dnešní simultánku. 

 

A z mých priorit vidíte, že max. fandit, aby moji žáci něčeho dosáhli.

  Úplně všem přeji nej, nej a hlavně zdravíčko, to je nejdůležitější, v roce 2021hats off

02.01.2021 11:10 | Petr Koutný

doplňuji jméína dnešních hráčů....

Dnes by měli hrát....Andrej Souček, Patrik Richvalský, Jáchym Vědec, Vlastimil Hrobař, Eliška Richtrová,Karel Bartoš, Marek Vokál, Matěj Zelenka, Pavel Chrz. Jan Číhal, Valerián Valášek, Miroslav Valenz  

27.12.2020 14:19 | Petr Koutný

wono - děkuji. Koukám že jako ranní ptáče dělám moře chyb a proto článek na zítřek jdu raději už teď připravit. Omlouvám se a děkuji za upozornění. Petr 

27.12.2020 13:17 | wonagameee

On to byl překlep? Aha. Vypadalo to jako záměrné, protože se simulantka vyskytuje i v textu.

27.12.2020 12:24 | Petr Koutný

Děkuji moc Druide. Petr

27.12.2020 12:08 | Druid.Panoramix

Tož přeju šťastné a veselé po svátkoch, život tropí hlouposti a nám nezbývá nic jiného než se nad nimi zamyslet proč to dělá. Když napíše novinář na Novinky.cz, že uplynulo 100 let od narození známého herce Jiřího Slováka, tak je to smutné, protože novinář by měl znát a vědět, že se jednalo o herce Jiřího Sováka..... a když se takového překlepu dopustí Petr Koutný v 04:00 hod. ráno, tak se tomu jen usměji a požádám ho o opravu.... tak, Petře, prosím opravit tu "simulantku" v titulku článku. Děkuji.

27.12.2020 07:29 | Krolop

Jsem rád, že bude hrát pan Chrz, pan Chrz má sice jakýsi údajný "fanklub" v podobě pana Kódla-Naska, ale ten mu rozhodně nikdo nezávidí a ani nepřeje. Pan Chrz má své dobré příznivce, ale i nedobré odpůrce. To na věci však nic nemění, že je to člověk pro šach zapálený a šachu oddaný! Jen více takových lidí - šachistů!